#MIKROINNOWACJE #MAKROEFEKTY w edukacji dorosłych - MARATON WARSZTATÓW!

2018-05-24

8 i 20 czerwca 2018 r. zapraszamy do Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego coachów, trenerów, menedżerów oraz osoby, poszukujące nowych, darmowych ścieżek rozwoju osobistego, nowych trendów oraz narzędzi do uczenia i motywowania siebie, a także innych osób. Pierwsza impreza (8.06.2018) to maraton warsztatów dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jedni z najlepszych krajowych trenerów i coachów pokażą darmowe rozwiązania, jakie młode firmy mogą wykorzystać na co dzień w rozwoju swojego biznesu i siebie. Drugie wydarzenie (20.06.2018) to demo day dla branży czyli testowanie i sprawdzanie powstałych innowacji społecznych.

Przez ostatnie dwa lata, w ramach ogólnopolskiego pilotażowego konkursu na innowacje społeczne, nasi eksperci i pomysłodawcy ciężko pracowali nad innowacyjnymi narzędziami w edukacji dorosłych. Ten społeczny projekt miał na celu opracowanie nowych metod kształcenia ustawicznego. Efektem są rozwiązania umożliwiające skuteczniejsze nauczanie, pomysły ułatwiające pracę zarówno trenerom, szkoleniowcom jak i osobom dorosłym (często seniorom), pragnącym nauczyć się czegoś w sposób łatwiejszy i przyjemniejszy. A to wszystko dostępne za darmo i dla każdego – trenerów, szkoleniowców, seniorów, gości domów kultury, uczestników szkoleń… wszystkich zainteresowanych dokształceniem.

Wyróżniliśmy 16 pomysłów, które zostaną zaprezentowane przez samych autorów podczas dwóch, czerwcowych wydarzeń. Na przykład, dwie niezwykłe kobiety, na co dzień zajmujące się pracą z ludźmi, stworzyły grę planszową, która uczy jak radzić sobie ze stresem. Gra krok po kroku pokazuje i uczy jak oswoić stres poradzić sobie z trudnymi sytuacjami. Nadszedł również czas, aby Seniorzy mieli szansę przekonać się do nowych technologii. Zespół znany już z warsztatów nauki programowania dla dzieci za pomocą klocków lego, wyciągnął rękę do osób starszych. Twórcy opracowali program ośmiu warsztatów “SENIOR+”. Innym projektem jest kurs on-line dla pracowników domów kultury „Kulturalnie o finansach”. W ośmiu krokach uczy jak zarządzać własnym budżetem domowym, jak skutecznie oszczędzać i unikać pułapek kredytowych. Wraz ze specjalistami w dziedzinie obserwowania trendów, opracowaliśmy również kurs szkoleniowy „Trzeci Horyzont”, który pomaga spojrzeć na firmę z perspektywy przyszłości, tj. kolejnych 5, 10 lub więcej lat. Przedstawimy też program warsztatów BALANSER pomagający zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Innym narzędziem jest uproszczony proces oraz narzędzia do nauki pracy metodami myślenia projektowego dla pracowników mikro, małych i średnich firm. Spora część tego, co do tej pory kosztowało firmę niemałe pieniądze, teraz jest dostępne za darmo.

Dodatkowo gośćmi specjalnymi będą pasjonaci, jedni z najlepszych krajowych ekspertów w dziedzinie coachingu, strategii oraz kształcenia ustawicznego – Sławomir Jarmuż, Rafał Żak, Rafał Kołodziej. Dzięki obecności Bogumiła Głuszkowskiego, czternastokrotnego Mistrza Polski w triathlonie na wszystkich dystansach, dowiemy się o tajnikach łączenia życia prywatnego i zawodowego ze sportem.

Sympatycznym akcentem konferencji 20 czerwca, będzie możliwość zabawy w Laboratorium Wyobraźni PPNT – pierwszym i póki co jedynym centrum nauki w Wielkopolsce.

REJESTRACJA