tytuł

O Erasmusie dla Młodych Przedsiębiorców w telewizji WTK

2018-07-05

Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców to program unijny umożliwiający międzynarodową wymianę biznesową.

Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców (Erasmus for Young Entrepreneurs, EYE) łączy doświadczonych biznesmenów z tymi, którzy niedawno otworzyli swoje firmy lub dopiero się do tego zabierają. Dzięki dofinansowaniu unijnemu, młodzi, pomysłowi przedsiębiorcy mogą spędzić kilka miesięcy w siedzibie wybranej zagranicznej firmy. W tym czasie podpatrują najlepsze rozwiązania branżowe, dzielą się swoimi pomysłami i nawiązują cenne kontakty.

O tym, jak działa program Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców w porannej audycji w telewizji WTK opowiadała Natalia Rymarczuk, koordynatorka projektu w PPNT, oraz Maksymilian Czaplewski, uczestnik wymiany.

Z wywiadu dowiecie się m.in. jak zakłada się biznes związany z windsurfingiem, co na słonecznej  Gran Canarii testował Maksymilian, a także kto dokładnie może wziąć udział w programie Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców, o czym mówiła Natalia.

Z czym się je EYE?

Zapraszamy do aplikowania, bo wciąż można zgłaszać swój udział w EYE. Wystarczy przedstawić swój biznesplan lub dobrze opracowany pomysł na biznes, wybrać firmę goszczącą (z dostępnych w bazie lub wskazaną samodzielnie), uzupełnić dokumenty i… wyjechać na kilka miesięcy do wybranego kraju UE. Dzięki takiej współpracy nie tylko można dopracować swój pomysł biznesowy, ale też nawiązać cenne kontakty, zweryfikować założenia i dotychczasową działalność (jeśli Twoja firma działa krócej niż 3 lata) oraz wypłynąć na międzynarodowe wody. O wszystkim tym z pasją przekonywał Maksymilian Czaplewski w trakcie wywiadu w WTK.

Informacje o tym jak zgłosić się do programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców znajdziecie na TUTAJ

A na blogu PPNT możecie sprawdzić, jakie inne korzyści niesie udział w programie Erasmus for Young Entrepreneurs.