tytuł

Weekend międzynarodowych start-upów w PPNT

2017-05-22

W sobotę i niedzielę, 27 i 28 maja, w naszym Parku ponownie spotkają się młodzi innowatorzy z całej Europy. To uczestnicy projektu EU-XCEL z lat 2015-2016, założyciele piętnastu start-upów działających w branży ITC. W Poznaniu, w trakcie Momentum Workshop, będą mieli okazję spotkać się ekspertami i mentorami, którzy pomogą im rozwinąć świeżo założone firmy.

EU-EXCEL to europejski projekt, którego celem było wsparcie młodych pomysłodawców z różnych krajów w tworzeniu innowacyjnych, międzynarodowych firm. Od początku trwania projektu powstało dwadzieścia pięć przedsiębiorstw. Piętnaście z nich spotka się w najbliższy weekend w Poznaniu na Momentum Workshop.

Podczas warsztatu obecni będą eksperci z Unii Europejskiej, w tym specjaliści z naszego Parku, wspierający uczestników w zakresie budowania strategii, marketingu, technologii oraz inwestycji i prawa. W programie znajdą się warsztaty praktyczne, panele dyskusyjne, sesje coachingowe dla start-upów z ekspertami i tzw. sesje „devil’s advocate”, podczas których start-upy będą sobie wzajemnie pomagać i dawać feedback

Wśród uczestników znajdą się takie start-upy jak DOCYET (twórca aplikacji ułatwiającej korzystanie z usług medycznych dla osób podróżujących), C&GO (projektanci rozwiązań technologii wspomagających dla osób niewidomych), czy Drive Brands (firma, tworząca platformę łączącą lokalnych reklamodawców z kierowcami gotowymi na oklejenie samochodu)

***

Projekt: „EU-XCEL” finansowany jest w ramach Horyzontu 2020. Jednym z partnerów jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Do tej pory w Poznaniu odbyły się dwa spotkania warsztatowe: w 2015 roku  i 2016 roku. Więcej o projekcie na stronie www.euxcel.eu