tytuł

Wymiana na plus!

2017-08-24

Nauka przez całe życie – pod tym hasłem kryje się europejski program Erasmus+, z którego skorzystało już ponad 4 miliony osób oraz instytucji.

Przykładem z naszego rodzimego podwórka jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny, który do współpracy zaprosił Instituto Pedro Nuñes z Coimbry, czego efektem było powstanie projektu „Get xPEERience”.

 

O co chodzi?

„Get xPEERience” to autorski program, którego głównym zadaniem była wymiana doświadczeń pomiędzy instytucjami oraz wspólna praca nad programami edukacji i wsparcia młodych ludzi. Dzięki spotkaniom oraz wizytom studyjnym, obydwie strony mogły z bliska poobserwować metody pracy innych i dzięki temu nabyć cenne doświadczenia, które później zaowocowały wprowadzeniem do oferty nowych usług. Program powstał w ramach europejskiego projektu Erasmus+, który ma za zadanie wspierać instytucje w dziedzinach: edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu.

 

Jakie są efekty udziału w programie?

Każda z instytucji, która wzięła udział w projekcie podkreśla, że była to niesamowita możliwość podwyższenia kompetencji swoich pracowników, którzy mogli wyjechać do zagranicznego partnera i tam nabyć nowych umiejętności oraz inspiracji . Dzięki temu powstały całkiem nowe usługi m.in. takie jak internacjonalizacja czy Soft-landing, które Poznański Park Naukowo-Technologiczny wprowadził do swojej oferty.

 

Gdzie można się zgłaszać?

Swój projekt zgłaszać można na stronie europejskiego programu Erasmus+, gdzie podane są dokładne terminy aplikowania oraz dziedziny, w ramach których program działa. Najbliższy i ostatni termin składania wniosków na ten rok mija 4 października, kolejne po Nowym Roku. Koniecznie zajrzyjcie na stronę!