BBH Biotech

Własny biznes to dla nas sposób na życie i żaden z nas nie wyobraża już sobie zwykłej pracy, w której nie moglibyśmy rozwijać własnych pomysłów i prowadzić badań nad interesującymi nas rzeczami.

Naszą firmę założyliśmy w 2013 roku, zaraz po obronie prac magisterskich. Niemal od początku studiów prowadziliśmy własny projekt badawczy polegający na wykorzystaniu fal dźwiękowych i ultradźwiękowych w usprawnianiu fermentacji i innych bioprocesów. Na piątym roku wzięliśmy udział w programie doradczym organizowanym przez InQbator "Pierwszy krok we własny biznes". Chociaż naszym pierwotnym celem było jedynie przedostanie się do drugiego etapu, udało nam się zająć  drugie miejsce w finale i  wygrać wyjazd na start-up’owe targi w Warszawie. Dzięki temu poznaliśmy inwestora zainteresowanego naszą technologią, jednocześnie kontynuując współpracę z InQbatorem. Obecnie to jednak Fundacja UAM jest naszym głównym inwestorem, z którym współpracujemy od marca 2014 roku.

Działamy w branży biotechnologii przemysłowej. Staramy się oferować nowatorskie rozwiązania dające niespotykane wcześniej możliwości. Tworzymy je w odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, wykorzystując naszą wiedzę i opierając się o własne badania. Wspomniany dźwiękowy projekt badawczy, od którego zaczęliśmy naszą działalność, został doceniony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz wsparty grantem w ramach III Konkursu w Programie INNOTECH.

Na mówienie o sukcesie w naszym przypadku jest jeszcze za wcześnie, ale mamy wszystko czego potrzebujemy do prężnego rozwoju oraz pierwsze zamówienia, którymi zamierzamy ten sukces wybrukować. Spory w tym udział PPNT, choćby z racji powierzchni laboratoryjnych i świetnej aparatury, z której korzystamy na co dzień w naszej pracy.

Więcej o firmie: www.bbhbiotech.com