IC Solutions

Własny biznes to dla mnie możliwość pracy z wartościowymi ludźmi, wspólnie z którymi tworzymy rozwiązania zmieniające świat na lepsze – mówi dr Rafał Witkowski. IC Solutions jest obecny na rynku IT od 2009 roku. Założyciele firmy, dr Rafał Witkowski oraz dr Krzysztof Krzywdziński stworzyli system digitalizacji danych: IC Pen. Motywem przewodnim wszystkich podejmowanych przez IC Solutions działań jest idea Invisible Computing, czyli projektowania rozwiązań intuicyjnych i przyjaznych w użyciu. Efektem czego, korzystanie z rozwiązań informatycznych staje się nieodczuwalne dla użytkownika, a z wysokich technologii może korzystać każdy bez względu na wiek, wykształcenie czy status społeczny.- wyjaśnia Rafał Witkowski.

Wiodącym produktem spółki jest system IC Pen oraz projekt wykorzystania szwedzkiej technologii długopisu cyfrowego. Dzięki IC Pen naturalna czynność pisania przy pomocy długopisu cyfrowego, pozwala na jednoczesne archiwizowanie danych w komputerze – elektroniczna wersja papierowego dokumentu powstaje symultanicznie. Dzięki IC Pen można zarówno tworzyć dokumenty, wypełniać je, a także analizować w ramach rozbudowanego modułu analitycznego.

IC Solutions jest jedynym polskim dostawcą technologii opartej na długopisach cyfrowych. W 2013 roku IC Solutions nawiązała owocną współpracę z InQbatorem, dzięki której przedstawiciele spółki otrzymali wsparcie w procesie wprowadzania, sprzedaży oraz szeroko rozumianej promocji rozwiązania. Pomoc udzielona przez zespół InQbatora pozwoliła na sprawną adaptację produktu do potrzeb rynkowych, czego konsekwencją są liczne wdrożenia technologii oraz uznanie wśród Klientów. Przyjazna atmosfera rozmów w InQbatorze oraz wymiana doświadczeń pozwalają na podejmowanie nowych wyzwań, które budują świadomość marki IC Pen i innych produktów spółki. 

Największym wdrożeniem w ostatnim czasie jest implementacja rozwiązania w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, gdzie obserwatorzy korzystają z technologii IC Pen podczas wszystkich misji obserwacyjnych wyborów w krajach, w których zagrożona jest demokracja.

Pierwsze wdrożenia technologii IC Pen miały miejsce w polskich szpitalach, m.in. w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie. Długopisy cyfrowe oraz technologia IC Pen wspomagają tam przede wszystkim proces podpisywania zgód przez pacjentów na czynności medyczne. Pełna informacja o pacjencie tworzona jest więc bez konieczności przepisywania czy skanowania ankiet medycznych. Długopisy cyfrowe są także używane m.in. w Instytucie Matki i Dziecka, warszawskim Domu Pomocy Społecznej „Syrena”, Sądzie Okręgowym w Poznaniu czy Instytucie Morskim w Gdańsku.

Więcej o firmie: www.icpen.pl