Historia

Marzenie o inkubatorze technologicznym na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM zrodziło się, na długo zanim udało się je ziścić, w głowach dwóch profesorów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, prof. dra hab. Bogdana Marcińca oraz dra hab. Jacka Gulińskiego. Prace budowlane ruszyły w grudniu 2005 r., a już 26 października 2006 r. uroczyście otwieraliśmy dla zaproszonych gości i pierwszych piętnastu lokatorów podwoje InQbatora, ponad 3000 m2 dla rozwoju innowacyjnego biznesu.

W InQbatorze dojrzało i stacjonowało ponad 126 firm, oprócz przestrzeni, z której korzysta średnio ponad 30 firm, pod naszym adresem zarejestrowanych jest ponad 20 przedsiębiorców. Rozwinęliśmy działania skierowane do aktywnych studentów, absolwentów i pracowników naukowych, których wspomagamy w rozwoju ich przedsiębiorczości i wiedzy na temat prowadzenia własnego biznesu.

Od tego czasu wiele się zmieniło.

Wiele kwestii ewoluowało, ale od 2006 r. jedno pozostało niezmienione – wizja, by InQbator był miejscem, gdzie innowacje rosną jak na drożdżach, a ludzie przedsiębiorczo myślący czują się jak u siebie.