Erasmus dla młodych przedsiębiorców

Zdjęcia: KamKam Visuals

DLA CIEBIE?

Zaczynasz swoją przygodę z biznesem? Chcesz zdobyć umiejętności niezbędne do prowadzenia własnej firmy na rynku krajowym i europejskim? A może jesteś doświadczonym przedsiębiorcą, który chciałby nawiązać użyteczne kontakty zagranicą i skorzystać z umiejętności młodych przedsiębiorców z krajów Unii Europejskiej? Weź udział projekcie „Erasmus dla młodych przedsiębiorców”!

Kto może wziąć w udział w programie:

  • osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą bądź młodzi przedsiębiorcy („NE” New Entrepreneurs) , którzy prowadzą swoją firmę nie dłużej niż 3 lata,
  • doświadczeni przedsiębiorcy („HE” Host Entrepreneurs), prowadzący firmy mikro, małe i średnie, z jednego z krajów Unii Europejskiej, którzy zadeklarują chęć współpracy z młodym przedsiębiorcą.

CO?

Początkujący przedsiębiorcy mogą wyjechać na wymianę do przedsiębiorstwa w jednym ze wskazanych przez siebie krajów Unii Europejskiej. Zaś doświadczeni przedsiębiorcy zyskują możliwość skorzystania z umiejętności i kontaktów młodych przedsiębiorców, którzy spędzą u nich od jednego do sześciu miesięcy. Koszty pobytu młodego przedsiębiorcy u doświadczonego przedsiębiorcy pokrywa Komisja Europejska. Wsparcie finansowe wynosi od 530 do 1100 Euro, w zależności do kraju, w którym będzie odbywał się wymiana.

Zainteresowani wymianą, muszą wykazać się doświadczeniem zawodowym, wykształceniem i możliwą do zrealizowania koncepcją biznesową. Osoby zainteresowane wyjazdem powinny także dobrze znać języki obce, a przede wszystkim przedstawić biznesplan swojego przedsięwzięcia. Mile widziany jest również plan pracy młodego przedsiębiorcy (NE) z doświadczonym przedsiębiorcą (HE).

Od czego zacząć? Poprzez stronę www.erasmus-entrepreneurs.eu, należy wypełnić formularz aplikacyjny i wybrać Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jako instytucję pośredniczącą ("IO" - Intermediary Organisation). Młodzi przedsiębiorcy oraz doświadczeni przedsiębiorcy, którzy pozytywnie przejdą proces rekrutacji, podpiszą umowę regulującą warunki wyjazdu.

PARTNERZY PROGRAMU

 

Aplikuj o przestrzeń/ adres

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:


e-mail: erasmus@ppnt.poznan.pl,
tel.