inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

Lifestyle

5 oznak, że w Twoim domu mogą znajdować się pluskwy

Sama myśl o pluskwach wystarczy, aby większość ludzi swędziała. Liczba doniesień o inwazji pluskiew rośnie, co oznacza, że ryzyko wystąpienia problemu w domu jest wyższe niż kiedykolwiek wcześniej.

Możliwość przyniesienia pluskiew nie jest czymś, na co czekasz od miesięcy. Samica pluskiew może w ciągu swojego życia złożyć od 200 do 500 jaj, co oznacza, że inwazja szkodników może nastąpić naprawdę szybko. Dodatkowo tych wysysających krew szkodników może być bardzo trudno pozbyć się samemu. Zwłaszcza jaja pluskiew są odporne na wiele zabiegów, dzięki czemu pozostają w pobliżu, aby utrzymać populację przy życiu. Pluskwy świetnie się też chowają, więc bez pomocy profesjonalisty zlokalizowanie każdego z nich jest prawie niemożliwe.

Jeśli masz jakiekolwiek obawy związane z plagą pluskiew w swoim domu, skontaktuj się z lokalnym technikiem DDD z firmy Ogólnopolskie Centrum DDD już dziś.

Oto pięć oznak inwazji pluskiew , których nigdy nie powinieneś ignorować.

Oznaki pluskiew

1. Budzisz się ze swędzącymi czerwonymi plamami.

Ukąszenia pluskiew są zazwyczaj małe, czerwone i mogą swędzieć. Jednak nie wszyscy ludzie reagują na ukąszenia pluskiew. Około 30-60% ludzi w ogóle nie reaguje. Te ukąszenia są zwykle spotykane w obszarach w pobliżu naczyń krwionośnych na szyi, dłoniach, ramionach i nogach. Ukąszenia pluskiew często występują w nocy, kiedy śpimy.

Kiedy gryzą, pluskwy wstrzykują środek znieczulający, więc jest mało prawdopodobne, że ugryzienie Cię obudzi. Bardziej prawdopodobne jest, że rano dowiesz się o tych ugryzieniach. Chociaż na podstawie samego patrzenia trudno jest określić, co spowodowało podrażnienie, ugryzienia są oznaką, że możesz chcieć sprawdzić swój dom.

2. Na poszewce lub prześcieradle znajdują się plamy krwi.

Pluskwy podczas karmienia wstrzykują antykoagulanty, które mogą powodować tworzenie się kropli krwi na skórze, gdy owad przestaje jeść. Te kropelki można następnie przenieść na pościel. Jeśli budzisz się z krwawymi kropkami na łóżku, możesz chcieć sprawdzić swój dom pod kątem pluskiew .

3. Na materacu widać ciemne, rdzawe plamy.

Pluskwy często pozostawiają plamy kałowe na pościeli i innych obszarach. Plamy te często rozmazują się po dotknięciu i mogą mieć nieprzyjemny zapach. Plamy kałowe wyglądają, jakby ktoś dotknął tkaniny markerem z filcową końcówką. Jeśli nie widzisz żadnych śladów pluskiew w swoim łóżku, spójrz na swoje ściany. Te same plamy kałowe mogą występować na twardych powierzchniach jako małe czarne plamki przypominające czarny pieprz i znajdować się za zasłonami ściennymi, w rogach lub na ścianach.

4. Znajdujesz kolekcję zrzucanych pancerzy.

W miarę wzrostu pluskwy zrzucają skórę. Te rzucone skórki wyglądają jak jasnobrązowe łuski. Skórki odlewane są zwykle znajdowane w miejscach, w których chowają się pluskwy, takich jak zagięcia materacy, ale czasami można je znaleźć pod meblami i wzdłuż listew przypodłogowych.

5. Widzisz samego owada.

Dorosłe pluskwy są jasnobrązowe, o spłaszczonym owalnym kształcie, bezskrzydłe owady z sześcioma nogami. Pluskwy są mniej więcej wielkości nasion jabłoni, ale po posiłku z krwi stają się spuchnięte i ciemniejsze, czerwonawo-brązowe.

Istnieje kilka innych rodzajów owadów, które wyglądają jak pluskwy, które mogą wywołać panikę u każdego, kto je pomyli. Jeśli nie masz pewności, który szkodnik cię nęka, zadzwoń do profesjonalnej firmy DDD już dziś. Właściwa identyfikacja jest kluczem do skutecznej eliminacji. Jeden z naszych ekspertów od pluskiew przyjedzie do Twojej posesji i zidentyfikuje szkodnika.