inqbator.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Budowa dachu
Lifestyle

Budowa dachu krok po kroku

Dachy to niezbędny element każdego domu, który musi zostać stworzony z niezwykłą starannością. Tak, aby móc być pewnym tego, że pokrycie dachowe nie zostanie zerwane przy pierwszej, lepszej wichurze. Każdy inwestor powinien nie tylko z uwagą podejść do wyboru wykonawcy dachu. Powinien mieć on również świadomość co tego, jak takie pokrycie dachowe powinno zostać wykonane krok po kroku.

Więźba dachowa

Do wyboru są różnego rodzaju dachy. Podparciem dla każdego z nich będzie więźba dachowa, a dokładnie konstrukcja, która będzie wykonana z niej. Do wyboru jest więźba jętkowa, krokwiowa, płatwiowo-jętkowa. Jest ona bardzo ważna, ponieważ to ona odpowiedzialna jest za stabilność całego dachu.

Folia dachowa

Konstrukcja z więźby dachowej została wykonana. Czas na jej pokrycie, które popularne jest nazywane również foliowaniem. Wszystko przez to, że to ten etap, gdzie na więźbę kładziona jest folia dachowa. Mowa tutaj dokładnie o membranie paroprzepuszczalnej/wiatroszczelnej. To właśnie ten element, który wpływa na szczelność dachu.

Łaty na dachy

Mówi się łaty, ale tak naprawdę są to długie listwy, których wymiary wynoszą najczęściej 40×50 mm lub 40×60 mm. Kładzie się je wzdłuż krokwi. Łacenie (jak popularnie nazywa się ten krok) ma na celu wspomożenie procesu wentylacji całego dachu.

Dodatkowe elementy na dachu

Po łaceniu czas na to, aby nastąpił montaż dodatkowych elementów, których nigdy nie brakuje. Mowa tutaj o takich rzeczach jak okna, rynny, pas nadrynnowy. Bardzo starannie musi zostać wykonane orynnowanie. Po to, aby być pewnym tego, że woda pochodząca z opadów atmosferycznych, na bieżąco będzie odprowadzana z dachu.

Pokrycie dachowe

Czas na to, aby zostało wykonane pokrycie dachowe. O ile wszystkie wcześniejsze kroki zostaną zachowane. Jeżeli tak jest to, czas na blachodachówkę. Do wyboru jest również dachówka stalowa i ceramiczna.

Ocieplenie dachu

Ostatni krok, który przybliża do finalizacji całego procesu. Po to, aby być pewnym tego, że przez dach nie będzie uciekać ciepło. Niektóre osoby rezygnują z tego, ale nie warto z tego zrezygnować, jeżeli ktoś ma zamiar oszczędzać na rachunku za ogrzewanie.

Polecany wykonawca dachu

Dobry wykonawca dachu przedstawia swoją ofertę na stronie http://dachserwis.com/. Firma, która od wielu lat znajdująca się na rynku, w sposób indywidualny podchodząca do każdego klienta i jego domu. Tylko dzięki temu będzie można mieć pewność, że na domu, czy też na innym budynku znajduje się prawidłowo wykonane pokrycie dachowe.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.