inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

Lifestyle

Czy karaluchy mogą zamieszkać w czystym domu?

Niektórzy ludzie kojarzą karaluchy z brudnymi i niehigienicznymi domami. Chociaż brudny dom z pewnością może przyciągnąć karaluchy, można również być doskonałą gospodynią i nadal spotykać się z tymi szkodnikami.

Dlaczego więc w twoim schludnym domu nagle pojawiają się karaluchy ?

Możesz poczuć ulgę, wiedząc, że problem może wynikać z czynników, które w ogóle nie mają związku z twoimi zdolnościami czyszczenia. Dowiedz się , co przyciąga karaluchy do nawet najbardziej dziewiczych domów — i co zrobić, jeśli uważasz, że masz problem z karaluchami.

Co powoduje karaluchy w domach i mieszkaniach?

Karaluchy wkraczają do domów i mieszkań w poszukiwaniu jedzenia, wody i schronienia, chociaż zwykle są przynoszone do budynku na innych przedmiotach, takich jak bagaż lub odzież. Chociaż żywność może nie być łatwo dostępna w wyjątkowo czystym domu, woda i schronienie są prawie zawsze gwarancją. Ponadto karaluchy mogą przetrwać nawet miesiąc bez jedzenia, więc brak jedzenia może nie być natychmiastowym środkiem odstraszającym. Ponadto wiadomo, że prusaki zjadają rzeczy inne niż pożywienie, aby przeżyć.

Chcesz pozbyć się karaluchów z Twojego domu już dziś? Skorzystaj z usług firmy DDD Sochaczew.

Dlaczego w moim czystym domu są karaluchy?

Niektóre czynniki, które mogą przyciągnąć karaluchy do sprzątania domów, to:

Wilgoć. Przeciekające zlewy i urządzenia stwarzają warunki, w których karaluchy rozwijają się, ponieważ stanowią one łatwo dostępne źródło wody, a także ciepłe, osłonięte miejsca, które stanowią idealne schronienie dla gniazd karaluchów .

Nieporządny krajobraz. Niektóre elementy krajobrazu, takie jak niektóre drzewa na podwórku, mogą przyciągać karaluchy, ponieważ są one źródłem zarówno schronienia, jak i wody dla karaluchów. A gdy karaluchy znajdą się w pobliżu twojego domu, jest bardziej prawdopodobne, że znajdą drogę do środka.

Źródła jedzenia. Nawet jeśli utrzymasz blaty i podłogi z dala od resztek jedzenia, karaluchy mogą znaleźć źródło pożywienia. Karaluchy zjedzą prawie wszystko, od kartonów po karmę dla zwierząt, a nawet sierść.

Łatwe punkty wejścia. Luźne uszczelki okienne, szczeliny pod drzwiami, rozdarcia w ekranach, dziury wokół otworów wentylacyjnych suszarek i inne punkty dostępu mogą zapewnić karaluchom czystą drogę do domu.

Dlaczego w moim czystym mieszkaniu są karaluchy?

Karaluchy pojawiają się w czystych mieszkaniach z tych samych powodów, co w czystych domach. Jednak w przypadku karaluchów w mieszkaniach mogą mieć znaczenie również inne czynniki:

Nie możesz kontrolować nawyków sprzątania swoich sąsiadów, więc mogą utrzymywać zaniedbane mieszkania, które są bardziej atrakcyjne dla karaluchów.

Karaluchy mogą podążać za liniami wodociągowymi i komunalnymi oraz uzyskiwać dostęp z jednego mieszkania do drugiego.

Jeśli twoi sąsiedzi mają karaluchy, mogą wejść do twojego mieszkania w poszukiwaniu dodatkowego jedzenia, wody i schronienia.

Sąsiedzi mogą próbować kontrolować problem karaluchów za pomocą metod „zrób to sam”. To może wypędzić karaluchy, zmuszając je do szukania innych miejsc do życia, w tym twojego mieszkania.

Jeśli problem z karaluchami jest większy i nie jesteś w stanie sobie z nim poradzić technicy z DDD Piaseczno pomogą Ci je usunąć, a także doradzą co robić, by uniknąć inwazji w przyszłości.

Jak karaluchy wchodzą do czystego domu?

Istnieje wiele obszarów domu, o których po prostu nie myślimy jako o punktach dostępu dla karaluchów. Możesz zapobiec pladze karaluchów, pamiętając o czynnikach, które mogą umknąć codziennej uwadze, takich jak:

Pęknięcia na zewnątrz domu.

Szczeliny między ścianami a podłogą.

Zatkane rynny deszczowe.

Klimatyzatory, które nie pasują do okien.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz inwazję karaluchów?

Jeśli uważasz, że karaluchy mogły zaatakować twój dom, chcesz działać szybko. Karaluchy są płodnymi hodowcami i mogą składać jaja i powiększać swoje kolonie, nie zdając sobie sprawy, że zaczęła się inwazja.

Nie ryzykuj, że te owady wymkną się spod kontroli, próbując samodzielnie wykonać metody usuwania karaluchów. Skontaktuj się z profesjonalną firmą dezynsekcyjną, aby dostosować plan zwalczania i zapobiegania karaluchom, który będzie odpowiadał potrzebom Twojego domu i rodziny.