inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

praca Opiekunki osób starszych
Praca

Czy praca Opiekunki osób starszych w Niemczech jest trudna?

Praca w opiece osób starszych kojarzy się głównie z atrakcyjnymi zarobkami. Przyszłe Opiekunki i Opiekunowie powinni pamiętać, że jest to też odpowiedzialność za życie i zdrowie seniora. Przed pierwszym wyjazdem na sztelę często więc przychodzi myśl: Czy praca Opiekunki jest trudna? Czy podołam obowiązkom w opiece nad seniorem?

Praca w opiece – obowiązki Opiekunki

Obowiązki Opiekunek różnią się w zależności od szteli. Niezmienne jest czuwanie nad dobrobytem seniora, natomiast duża część przyszłych zadań zależy od jego stanu zdrowia. Dodatkowo Opiekunka osób starszych prowadzi również gospodarstwo domowe. Nie oznacza to prac ogrodowych, czy porządków na strychu. Opiekunka osób starszych zobowiązana jest do dbania o przestrzeń codziennego użytku. Do zadań Opiekunki może należeć również robienie zakupów, gotowanie, czy pomoc w drobnych sprawach urzędowych. 

Powinnością Opiekunki jest również pomoc w higienie, ubieraniu i codziennym funkcjonowaniu. Na każdej szteli sytuacja różni się w zależności od tego, czy podopieczny jest osobą samodzielną. Może być to osoba na wózku, czy też poruszać się z pomocą rolatora. Ważne jest, by Opiekunka starała się aktywizować seniora. Dobrze jest zaangażować go w czynności, na które pozwala jego zdrowie. Pozwoli mu to dłużej zachować sprawność i da poczucie, że jest aktywny i potrzebny. 

Plusy w pracy Opiekunki seniora

Opiekunki w Niemczech często nawiązują dobre relacje z seniorami. Dzięki temu praca w opiece staje się dużo przyjemniejsza, zarówno dla Opiekunki, jak i dla seniora. Jednak miła atmosfera i przyjaźń z seniorem to nie wszystkie plusy pracy w opiece w Niemczech. Praca w opiece to zawód dobrze płatny, a znajdując sprawdzone zlecenie większość środków można zaoszczędzić. Jeśli podejmujesz współpracę z zaufaną firmą możesz liczyć na bezpłatne warunki pracy przez cały okres zlecenia. W przypadku samodzielnego poszukiwania szteli Opiekunka musi zorganizować transport i zamieszkanie we własnym zakresie. 

Jak szukać dobrych zleceń w Opiece?

Szukając bezpiecznej pracy wiele Opiekunek decyduje się na współpracę z agencją opiekuńczą. Jedną z takich firm jest Veritas Opieka – wieloletni lider wśród firm opiekuńczych. Agencja gwarantuje bezpłatny transport, wyżywienie oraz zamieszkanie. Możesz liczyć także na atrakcyjne warunki finansowe. Średnia wartość zleceń proponowanych przez firmę oscyluje wokół 1800 € miesięcznie netto. Dodatkowo w razie w niejasnych sytuacji jesteś w stałym kontakcie z doświadczonym koordynatorem, który pomoże Ci rozwiązać wszelkie trudności. Czujesz, że praca w opiece jest dla Ciebie? Sprawdź najnowsze oferty pracy: Opieka osób starszych Niemcy.