inqbator.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Czystość w salonie kosmetycznym
Lifestyle

Czystość w salonie kosmetycznym – jak ją zachować?

Gabinety kosmetyczne są miejscem, w którym odpowiednia higiena odgrywa szczególną rolę – jest gwarantem bezpieczeństwa klientów, ale również samych pracowników zakładu. Na jakie elementy wyposażenia warto szczególnie zwrócić uwagę, prowadząc własny gabinet urody i jakich akcesoriów nie może nigdy zabraknąć w takiej firmie?

Jak zadbać o bezpieczeństwo w salonie urody?

W ostatnich latach technologia w branży kosmetycznej znacząco poszła do przodu. Obecnie salon kosmetyczny coraz więcej wspólnego ma z medycyną estetyczną, a coraz mniej z gabinetem, w którym można zrobić jedynie hennę brwi i profesjonalny makijaż. W przypadku wielu zabiegów używane są akcesoria wielorazowego użytku, takie jak głowice urządzeń, cążki, dłutka i kopytka – wymagają one nie tylko odpowiedniej dezynfekcji, ale również sterylizacji. W związku z tym każdy dobry gabinet kosmetyczny powinien być wyposażony w myjkę ultradźwiękową oraz odpowiedni płyn do dezynfekcji narzędzi w tym urządzeniu. Myjka to jednak zbyt mało, by zakład mógł zapewnić należytą higienę akcesoriom wielorazowym. Konieczny jest również autoklaw klasy B, który służy do skutecznej sterylizacji parą pod wysokim ciśnieniem. Dopiero mając taki zestaw w salonie, jego właściciel może uznać, że gabinet jest naprawdę bezpieczny dla klientów.

Środki do dezynfekcji w gabinecie kosmetycznym to oczywiście znacznie szerszy temat niż tylko mycie narzędzi. Konieczne jest również skrupulatne czyszczenie powierzchni gabinetu, w tym blatów, podłóg i tapicerek foteli zabiegowych. Gdzie kupić profesjonalne środki do dezynfekcji? Sklep internetowy będzie jednym z lepszych wyborów. Niezbędne preparaty do gabinetu można znaleźć między innymi w sklepie Czysty Szop, którego oferta jest dostępna tutaj: https://czystyszop.pl/.

Akcesoria jednorazowe w gabinecie kosmetycznym

Nieodzownym elementem w każdym salonie urody są oczywiście materiały jednorazowego użytku jak np. rękawiczki, podkłady papierowe i ręczniki. Trudno wyobrazić sobie bez nich działanie jakiegokolwiek gabinetu. Elementem, którego nie może zabraknąć w salonie, są też torebki do sterylizacji w autoklawie. Wybierając rękawiczki jednorazowe, warto zwrócić uwagę na materiał ich wykonania. Wiodącym wyborem są w tej chwili rękawice nitrylowe, winylowe lub lateksowe. Te ostatnie cieszą się znakomitą elastycznością, jednak mogą uczulać. Alergicy powinni więc zdecydować się na któryś z pozostałych dwóch rodzajów rękawic, które należy jednak prawidłowo dobrać rozmiarem – nie są bowiem tak odporne na rozciąganie jak lateks. Dobrze dopasowane rękawiczki jednorazowe znacznie ułatwiają kosmetyczce pracę i zapewniają precyzję podczas wykonywania zabiegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.