inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

podróż swojej przesyłki
Lifestyle

Dlaczego warto monitorować podróż swojej przesyłki?

Składając zamówienie w sklepie internetowym i zamawiając paczkę kurierem, każdy chce otrzymać ją jak najszybciej. Firmy kurierskie są w stanie bezproblemowo dostarczyć klientowi jego przesyłkę następnego dnia roboczego. Można nawet skorzystać z usługi ekspresowej dostawy, dzięki czemu już w przeciągu paru godzin paczka znajdzie się u adresata. Oczywiście wiąże się to z większymi kosztami, ale niektóre osoby są bardzo niecierpliwe lub pilnie potrzebują zakupionego towaru i nie ma czasu na niepotrzebną zwłokę. Na tym jednak nie koniec udogodnień, a jednym z kolejnych jest śledzenie paczek, dzięki czemu można sprawdzić ich obecną lokalizację.

 Śledzenie paczek sposobem na szybkie i łatwe poznanie lokalizacji swojej przesyłki w dowolnym momencie

 Pomimo tego, że większość firm kurierskich działa bardzo sprawnie i szybko, w niektórych przypadkach na swoją paczkę trzeba poczekać trochę dłużej niż jeden dzień roboczy. Wiąże się to z większą niepewnością i zniecierpliwieniem po stronie jej odbiorcy, ale jest na to pewne sprawdzone rozwiązanie. Obecnie możliwe jest skorzystanie z darmowej usługi pozwalającej na sprawdzanie obecnego statusu przesyłki i jej lokalizacji. Można wobec tego dowiedzieć się w dowolnym momencie, kiedy można spodziewać się jej doręczenia. Śledzenie przesyłek to również sposób na zmniejszenie ryzyka zgubienia się paczki i jej niedostarczenia. Jest to darmowe narzędzie do monitorowania paczki na całej trasie – od jej nadania, aż do dostarczenia odbiorcy. Wystarczy wejść na stronę przewoźnika, wpisać numer przesyłki, po czym zapoznać się z wyświetlonymi informacjami.

 Nierzadko jest tak, że paczka musi przejść przez wiele sortowni, co stwarza ryzyko jej zagubienia, ale korzystając z usługi śledzenia przesyłki, można je mocno obniżyć lub nawet wyeliminować. W każdym punkcie skanuje się numer przewozowy paczki – jest ona identyfikowana, wprowadzana do systemu. O tym fakcie zostają poinformowane obie strony – nadawca i odbiorca. Nie trzeba stresować się tym, gdzie znajduje się przesyłka i kiedy zostanie doręczona ani wypytywać o to sprzedawcę. Można też lepiej zaplanować swój harmonogram dnia/tygodnia, znając termin dostawy. Opcja monitorowania przesyłki pozwala sprawdzić, czy została ona w ogóle nadana i wydana kurierowi do doręczenia lub odebrana. Firmy kurierskie najczęściej informują swoich klientów o tym, że następnego dnia roboczego zostanie podjęta próba dostarczenia paczki – za pomocą maila czy nawet SMS-a. Zawsze można też zmienić datę dostawy lub nawet adres odbiorcy, jeśli w danym dniu nie będzie możliwości odebrania paczki. Śledzić swoją paczkę możesz też na stronie https://www.kuriernet.pl/