inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

E-pit
Biznes

E-pit, czyli usługa podatkowa Ministerstwa Finansów

Pit 2023 to temat, który powoli pojawia się na różnych forach i w innych miejscach w sieci, gdyż niektórzy nie orientują się w tych sprawach, a co za tym idzie, coroczne składanie deklaracji jest dla nich zbyt kłopotliwe. Warto więc przyjrzeć się narzędziom służącym do składania deklaracji za pośrednictwem online, aby nieco potrenować, zaznajomić się z formularzem. Dostęp do programów dających tę możliwość, jest zazwyczaj darmowy.

Co to e-pit i do czego służy?

Twój e-pit to w wielkim skrócie roczne zeznanie podatkowe przygotowane, a następnie udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową. Są to zeznania dotyczące osób fizycznych. Usługa ta jest korzystnym rozwiązaniem, wykluczającym konieczność samodzielnego wypełniania deklaracji i dostarczania jej do Urzędu Skarbowego, jak to było koniecznie jeszcze niedawno. Jednak logując się do systemu, mają możliwość wglądu do danych i ewentualnego naniesienia poprawek. Osoba, której zeznanie to dotyczy, może zaakceptować je lub odrzucić. Pity 2023 to świetne udogodnienie dla osób, które przykładowo pobierają emeryturę albo rentę i nie mają innych, dodatkowych dochodów. Dla osób, które będą musiały samodzielnie złożyć pity 2023, przygotowano darmowe programy, w których można sprawnie i wygodnie wypełnić potrzebne dane i tak też przesłać deklarację do odpowiedniego urzędu.

Z programem PITax.pl masz szansę obniżyć swój podatek

Usługa pity 2023

Składając pity 2022 czy 2023 wiele osób popełnia błędy. Nie każdy orientuje się w tych sprawach. Dla niektórych samo wpisanie kilku podstawowych danych do formularza, to kłopot. W związku z tym zdarza się, że osoby, którym naprawdę przychodzi to z wielkim trudem, decydują się na skorzystanie z usług biura rachunkowego. Księgowi niestety pobierają za to pieniądze i to coraz większe. Ale dziś, kiedy jest możliwość korzystania z tych nowoczesnych narzędzi, samodzielne składanie deklaracji w przypadku wielu osób, jest już przeszłością. Są narzędzia, które sprawiają, że pity 2023 stają się bardziej przyjazne nawet osobom, które kompletnie się na nich nie znają.

Intuicyjna aplikacja PITax.pl bezbłędnie przeprowadzi Cię przez rozliczenie

Twój e-pit a bezpieczeństwo

Jeszcze kilka lat temu składając pit, a konkretnie deklarację podatkową, było trzeba wypełnić papierowy formularz i osobiście lub za pośrednictwem Poczty Polskiej dostarczyć do swojego Urzędu Skarbowego. Teraz wszystko odbywa się znacznie prościej, sprawniej i wygodniej, bo za pośrednictwem internetu. Osoby, szczególnie te ze starszego rocznika mają pewne wątpliwości i wciąż pytają, czy jest to bezpieczne. W końcu podają najważniejsze dane osobiste. Otóż narzędzia, które służą do sporządzania rocznych deklaracji podatkowych są stworzone w taki sposób, aby przekazywanie tych danych było jak najbardziej bezpieczne. Tak jak składając pit 2022, tak i składając pity w kolejnych latach, wszystko odbywa się pod ścisłą kontrolą specjalistów od różnego typu zabezpieczeń. Cały system jest stworzony w taki sposób, aby dotarcie do danych innych osób nie było możliwe. Po to są systemy logowania, loginy, hasła itd.

Warto mieć na uwadze, że pity 2023 można będzie złożyć za pośrednictwem stron partnerskich Urzędu Skarbowego. Ministerstwo Finansów udostępnia takie narzędzia, dzięki czemu załatwianie tych spraw przebiega sprawnie i wygodnie. Tym bardziej nie należy zapominać o tym, że w wielu przypadkach samodzielne wypełnianie danych nie będzie konieczne, ponieważ zajmie się tym odpowiedni urząd. Wystarczy tylko po zalogowaniu się do systemu potwierdzić zgodność deklaracji, nanieść ewentualne poprawki i na sam koniec po prostu zaakceptować dokument.