inqbator.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Faktoring w sektorze MŚP
Biznes

Faktoring w sektorze MŚP. Co warto wiedzieć?

Długi czas oczekiwania na zapłatę za fakturę zwiększa ryzyko niewypłacalności wielu firm w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Jak je obniżyć? Usługa faktoringu pozwala na natychmiastowe „odmrożenie” środków na fakturze.Jak działa finansowanie faktur – faktoring?

Usługa określana jako faktoring jest przeznaczona do finansowania faktur, a dokładnie umożliwia ona otrzymanie zapłaty za fakturę w krótszym czasie niż jej termin płatności.

W faktoringu biorą udział 3 główne podmioty:- Faktorant – firma wystawiająca fakturę,- Faktor – firma oferująca usługi finansowania faktur,- Odbiorca faktury, dłużnik – kontrahent, który otrzymał fakturę do zapłaty.

W ramach usługi faktoringowej faktorant przekazuje faktorowi fakturę. Faktor następnie ją finansuje i wypłaca nawet do 90-100% jej kwoty, zwykle w czasie 24 godzin, nawet jeśli termin płatności faktury jest wydłużony. Odbiorca faktury przekazuje zapłatę do faktora albo też do faktoranta, zależnie od typu faktoringu.

Obecnie z usług faktoringowych można korzystać bez względu na podział przedsiębiorstw ze względu na wielkość, dlatego są one dostępne również dla sektora MŚP.Faktoring dla MŚP – kiedy warto z niego korzystać?

Finansowanie faktur jest polecane głównie tym firmom, u których pojawia się większe ryzyko niewypłacalności na skutek zatorów płatniczych. To głównie problem w firmach wystawiających faktury z odroczonym terminem płatności.

Aby przedsiębiorstwo mogło łatwiej regulować swoje zobowiązania, robić zakupy oraz inwestować, może wykorzystać do tego faktoring. Natychmiastowa wypłata środków z faktur daje wtedy większą swobodę w zarządzaniu finansami firmowymi i obniża niebezpieczeństwo związane z niewypłacalnością.

Warto również zaznaczyć, że dzisiaj firmy faktoringowe oferują klientom dodatkowe usługi faktoringowe, przykładowo:- faktoring odwrotny, zakupowy, który umożliwia finansowanie zakupów- faktoring pełny, w ramach którego odpowiedzialność za niewypłacalność kontrahenta ponosi faktor- faktoring tajny, cichy, który odbywa się bez przeniesienia wierzytelności, dlatego kontrahent o nim nie wieJak rozpocząć finansowanie faktur?

Jak pozyskać środki na finansowanie firm przez faktoring? Aby skorzystać z tej usługi, wystarczy jedynie kontakt z faktorem efaktor.com.pl, który przygotuje indywidualną ofertę. W przypadku mniejszych firm procedura jest uproszczona, dzięki czemu dostęp do faktoringu jest jeszcze łatwiejszy.

Dzisiaj korzystanie z faktoringu dla firm jest także możliwe przez internet, więc jest to bardzo wygodna usługa. Wystarczy tylko zalogować się na swoje konto i dodać fakturę, by została sfinansowana już w ciągu 24 godzin.

Rozliczenie za faktoring prowadzone jest różnymi metodami, na przykład w ramach prowizji od faktury, abonamentu.

Artykuł sponsorowany