inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

fiolki szklane
Biznes

ITS Science – komory rękawicowe, fiolki szklane, sterylizator powietrza

Specjalistyczny sprzęt i urządzenia przeznaczone do wyposażenia profesjonalnych laboratoriów muszą spełniać szereg rygorystycznych wymagań oraz norm jakościowych, aby zapewnić rzetelne wyniki prowadzonych badań lub pomiarów. Polska firma ITS Science jest renomowanym dystrybutorem i producentem najwyższej klasy rozwiązań, produktów i materiałów eksploatacyjnych dla podmiotów prowadzących działalność w sektorze farmaceutycznym, spożywczym, chemicznym, paliwowym czy energetycznym. Oferta firmy obejmuje szeroką gamę urządzeń, w tym komory rękawicowe typu Glovebox, przepływowe sterylizatory powietrza, fiolki szklane do analizatorów TOC oraz wiele innych sprzętów laboratoryjnych.

Specjalistyczne komory rękawicowe

Komory rękawicowe produkowane przez ITS Science to specjalistyczne urządzenia, zaprojektowane z myślą o prowadzeniu pracy w ściśle wyizolowanej przestrzeni roboczej bez naruszania jej szczelności. Dzięki najwyższej jakości zastosowanych materiałów komory rękawicowe ITS Science zapewniają pełne bezpieczeństwo zarówno dla produktów, jak i dla operatorów w każdych warunkach. Dostępne są dwa rodzaje komór rękawicowych:

  • komory do ochrony operatora (izolatory) – urządzenia tego typu pozwalają prowadzić procesy oraz czynności wymagające ściśle kontrolowanego środowiska (ciśnienie, stężenie gazów, wilgotność). To wyposażenie dedykowane w szczególności dla branży chemicznej i farmaceutycznej, gdzie często zachodzi potrzeba pracy z niebezpiecznymi substancjami i mikroorganizmami. 
  • komory do ochrony produktu – urządzenia tej klasy to zaawansowane technologicznie wyposażenie, które pozwala w bezpieczny sposób prowadzić prace badawcze nad substancjami i materiałami w warunkach atmosfery beztlenowej czy bezwodnej (np. w suchej atmosferze helu, azotu lub argonu). Dzięki temu doskonale sprawdzają się m.in. w branży spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej czy zbrojeniowej.

Przepływowy sterylizator powietrza

Utrzymanie możliwie najwyższego poziomu czystości i neutralności mikrobiologicznej powietrza w pomieszczeniach wewnątrz laboratoriów mikrobiologicznych oraz obiektów publicznych przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa przebywających w nich osób. W szczególności dotyczy to tych obiektów, w których ma miejsce wysoka rotacja osób – tam efektywna neutralizacja patogenów (drobnoustrojów chorobotwórczych) ma wręcz kluczowe znaczenie. Z tego względu dostępny w ofercie ITS Science przepływowy sterylizator powietrza PureAir został wyposażony w 4 niezależne promienniki UV, zapewniające łączną moc 36 W i emitujące promieniowanie UV-C o precyzyjnie ustalonej długości fali, czyli 257,3 nm. Testy wykazały, że tej długości fala UV-C zapewnia najwyższą skuteczność neutralizacji chorobotwórczych drobnoustrojów, w tym wirusa SARS-CoV-2, będącego przyczyną COVID-19.

Certyfikowane fiolki szklane

Szklane fiolki o pojemności 40 ml dostępne w ofercie ITS Science są używane między innymi do prowadzenia analiz jakości wody w branży farmaceutycznej. Dzięki rygorystycznemu procesowi produkcji ze szkła o minimalnej zawartości węgla organicznego i zgodnie z wymaganiami międzynarodowej normy jakościowej ISO 17025 są to produkty najwyższej światowej klasy, zapewniające najbardziej spójne i miarodajne wyniki badań, co potwierdzają certyfikaty wydane przez niezależne organizacje badawcze.

Pełna oferta ITS Science jest dostępna bezpośrednio na stronie internetowej firmy pod adresem https://www.itsscience.pl/