inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

wizerunek firmy
Biznes

Jak budować wizerunek firmy?

Często firmy które chcą świadczyć usługi na na najwyższym poziomie starają się potwierdzić swój profesjonalizm poprzez uzyskanie potwierdzających to certyfikatów. Na których warto się skupić? A które może otrzymać prawie każdy? Jaki wybrać certyfikat? 

Certyfikat dla firmy Laur Zaufania

Ogólnopolski Program Laur Zaufania służy bezpośrednio do budowy i sposobu jak podnieść wizerunek firmy. Proces otrzymania takiego certyfikatu jest oparty na zrozumiałych i klarownych zasadach. Dla każdej z firm, przystąpienie do takiego programu stwarza możliwości zwiększenia konkurencyjności, ma wpływ na zaufanie klientów, pozwala budować z nimi pozytywne relacje oraz jest odpowiedzią na to jak budować wizerunek firmy. Tego rodzaju certyfikaty mają realny wpływ na etyczne i uczciwe świadczenie usług przez daną firmę na najwyższym poziomie. Laur Wiarygodności to program mający na celu wyróżnienie rzetelnych i uczciwych firm, które odpowiedzialnie prowadzą swoją działalność biznesową. Jest skutecznym narzędziem marketingowym, które bezpośrednio wpływa na wzrost konkurencyjności firmy, która go posiada.

certyfikat dla firmy

Opinie i Polska Certyfikacja Przedsiębiorczości

Poszukiwania negatywnych opinii na temat danego przedsiębiorstwa nie są czymś bardzo trudnym. Niemniej jednak jak oddzielić prawdziwe pozytywne komentarze od tych, które zostały napisane na zlecenie? Polska Certyfikacja Przedsiębiorczości dysponuje autorską metodą, programem, który na pierwszym etapie opinii na temat danej firmy wyszukuje z internetu wszystkie informacje na jej temat. Następnie dane te są weryfikowane dzięki referencją uzyskanym od klientów. To jest istotne w przypadku również i katalogu Top Firm. Obecnie cenione są wyróżnienia, które opierają się na wiarygodności firmy sprawdzanej poprzez opinie klientów.  Rekomendacja kontrahentów to coś co aktualnie cenimy najbardziej. Certyfikaty rzetelności otrzymać mogą jedynie firmy, które zostaną poddane odpowiedniej analizie i otrzymają wynik pozytywny. Są również i wyróżnienia dla firm, które kilkunastokrotnie przeszły proces weryfikacji (przykładowo Diament Solidarności). 

Certyfikat wiarygodności płatnika i katalogu Top Firm

W przypadku niektórych certyfikatów, będąc klientem danej firmy możemy mieć pewność, że została ona zweryfikowana w ZUSie oraz urzędzie skarbowym, jak i przynajmniej jednej z baz danych, czyli Biurze Informacji Kredytowej albo Krajowym Rejestrze Długów. Warto podkreślić, że taka weryfikacja sprawdza i potwierdza płynność i kondycję finansową przedsiębiorstw. Wiele instytucji wydających certyfikaty, ma zróżnicowane stawki opłat w zależności od wielkości firmy, która się o nie ubiega. Dostępne są również ciekawe oferty dla nowych klientów. Niektóre jak Top Firma są jedynie dla przedsiębiorstw polecanych przez klientów. Zbudowany na wzór zachodnich certyfikatów, gdzie pod uwagę przy jego przyznawaniu bierze się weryfikację opinii na temat danej firmy wśród klientów oraz przedsiębiorstw współpracujących. 

Certyfikat dla firmy – jak go otrzymać?

Proces certyfikacji nie jest skomplikowany. Wystarczy wysłać zgłoszenie w formie elektronicznej wraz z szybką weryfikacją dzięki współpracy z InfoMonitor, BIG, GUS, CEIDG oraz KRD. Samo zgłoszenie jest bezpłatne, weryfikacja również. Niemniej jednak wszystko zależeć będzie od tego, o który certyfikat zamierzamy się ubiegać. Przykładowo Rzetelna Firma, jeden z popularniejszych certyfikatów, którego właścicielem jest Krajowy Rejestr Długów, wzbudza wśród niektórych osób wątpliwości ponieważ do jego uzyskania wystarczy nie mieć żadnych długów w KRD.