inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

Lifestyle

Jak można pozbyć się komarów ze swojego podwórka?

Komary są uporczywymi małymi gryzącymi stworzeniami – ale to nie znaczy, że nie możesz się ich pozbyć. Ten przewodnik pokaże Ci, że jest to możliwe, oczywiście przy kompleksowym podejściu do zwalczania zarówno dorosłych jak i larw komarów.

Komary mogą być uciążliwe, a nawet nie mogą być, tylko są. Szczególnie kiedy chcemy zażyć świeżego powietrza w ciepłe letnie wieczory. Brzęczenie przy uchu i gryzienie jest niemal niemożliwe do wytrzymania. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się komarów, od środków owadobójczych po opcje naturalne i organiczne. Jednak usunięcie komarów to nie tylko zabicie latających owadów, ale także pozbycie się wszelkich miejsc, w których wykluwają się nowe.

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się komarów, ale nie wszystkie są równie skuteczne. Zespół Odkomarzamy.pl zebrał najlepsze sposoby na pozbycie się komarów w jednym miejscu. W tym przewodniku znajdziesz wskazówki dotyczące usuwania ich zarówno z domu, jak i podwórka.

Jeśli Twój problem z komarami jest zbyt poważny, aby sam się nim zająć, zalecamy wynajęcie profesjonalnej firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników, która wyrzuci tych krwiopijców z Twojego otoczenia. Odkomarzamy.pl to zespół profesjonalistów, którzy zajmują się zarówno prywatnymi posesjami, jak i większymi, komercyjnymi terenami.

Nasze najlepsze rekomendacje dotyczące najskuteczniejszego zwalczania komarów to zabieg zamgławiania i oprysku, wykonywanego np. przez firmę zajmującą się odkomarzaniem w Żyrardowie

Skąd się wzięły komary?

Zanim przejdziemy do metod eliminowania komarów, przyjrzyjmy się kilku podstawowym informacjom na temat komarów. Na początek powinniśmy wiedzieć, że na świecie istnieje ponad 3000 gatunków komarów,

To powszechny, mit, który należy obalić, że komary ssą krew, by zdobyć pożywienie. Technicznie rzecz biorąc, nie są pasożytami, ponieważ ssą krew tylko po to, by odżywić swoje ciała, aby mogły złożyć i wykluć zdrowe jaja. Komary mogą jednorazowo złożyć 100 jaj , więc populacje tego szkodnika mogą szybko wymknąć się spod kontroli. Podczas eliminacji komarów kluczowe jest użycie wielu metod, ponieważ nie wszystkie metody zabijają komary na każdym etapie cyklu życia.

Należy również zauważyć, że odstraszanie i zabijanie komarów to nie to samo. Odstraszanie komarów będzie trzymać je z dala od Ciebie, czyniąc Cię mniej atrakcyjnym dla nich (według niektórych badań przyciągają je dwutlenek węgla z naszego oddechu, elementy naszego potu, a może nawet zapach piwa).

Zabijanie komarów może wydawać się kuszącą opcją, ale nie zawsze leży to w naszym lub środowisku. Dzieje się tak, ponieważ komary mogą stać się odporne na pestycydy, co ogólnie utrudnia ich zabicie. Zabijanie komarów może być również toksyczne dla środowiska, w zależności od pestycydu, i może zepsuć naturalny ekosystem, ponieważ zwierzęta takie jak ptaki i nietoperze jedzą komary.

Najlepszy sposób na pozbycie się komarów w Twoim domu

Bardziej prawdopodobne jest, że masz problem z komarami na swoim podwórku niż w samym domu, ale brzęczenie komarów w porze snu może być frustrujące.

Brzęczące komary są łatwiejsze do zauważenia w dzień niż w nocy. Jeśli robi się późno i chcesz je wyśledzić, zanim zdążą zrobić posiłek ze skóry, włącz lampę, latarkę lub smartfon i poczekaj, aż przyciągnie je światło. Wtedy przekonasz się czy masz do czynienia z pojedynczymi osobnikami czy pełną inwazją.

Ważne. Aby trzymać komary z dala od swojego podwórka, powinieneś zamówić inspekcję dotyczącą identyfikacji ilości i rodzaju owadów. Ponadto ważne, by usuwać wszelkie źródła stojącej wody na Twojej posesji. Nawet najlepszy zabieg, w przypadku pozostawienia źródeł, z których wykluwają się nowe komary, nie będzie na dłuższą metę skuteczny.

Profesjonalna kontrola komarów

Chociaż metody zrób to sam mogą odnieść pewien sukces, jeśli masz do czynienia z tonami komarów, musisz zadzwonić do profesjonalnej firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników . Profesjonalne firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników mają doświadczenie w zabijaniu komarów na wszystkich etapach cyklu życia i mają większą wiedzę na temat praktyk bezpieczeństwa podczas stosowania chemikaliów.