inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

kurier online
Internet

Jak nie przepłacać za wysyłkę kurierską?

Wysyłki kurierskie stały się codziennością wielu osób. Korzystamy z nich, gdy zamawiamy towary z rozmaitych sklepów, ale również zamawiamy kuriera do celów bardziej prywatnych – na przykład po to, by przesłać rodzinie prezent. O ile w tym pierwszym wspomnianym przypadku mamy niewielki wpływ na cenę za przesyłkę, to w tym drugim – możemy skutecznie poszukiwać niższych stawek. Jak to zrobić?

Sprawdzenie cenników online

Aby móc wysłać paczkę w najkorzystniejszej cenie, w pierwszej kolejności należy po prostu znaleźć kuriera, który oferuje najlepsze ceny. Aby to zrobić, warto skontrolować ceny tego typu produktów u różnych podmiotów. Na szczęście, większość firm kurierskich udostępnia swoje cenniki w formie online, co zdecydowanie upraszcza proces sprawdzania cen.

Niestety, uzyskanie pełnego obrazu stawek kurierskich może okazać się nie tyle trudne, co wręcz niemożliwe. Przede wszystkim osoby fizyczne bardzo rzadko są świadome istnienia mniejszych firm przewozowych, a poza tym – nawet jeśli wiemy o ich istnieniu, uzyskanie cennika niewielkich przedsiębiorstw może wymagać nieco więcej zachodu niż tylko wejście na ich stronę internetową. Jak zatem uzyskać cenniki?

Gdzie się opłaca?

Aby dowiedzieć się, który kurier oferuje najtańsze usługi, można sprawdzić ich cenniki, ale to nie jedyne rozwiązanie. Istnieją również takie podmioty jak broker usług kurierskich – to przedsiębiorstwo, które podpisuje korzystne umowy z firmami kurierskimi i uzyskuje niewygórowane stawki na przesyłanie paczek. Następnie usługi te mogą niejako odsprzedawać swoim klientom, sprawiając, że uzyskują oni zdecydowanie korzystniejsze ceny.

To pozwala na poczynienie znacznych oszczędności – zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorstwom, które zdecydują się skorzystać z usług brokera. Dodatkowo, zapewnia łatwy dostęp do usług wielu firm kurierskich w jednym miejscu, a tanie przesyłki kurierskie pozostawiają spore kwoty na koncie firmy czy osoby prywatnej, umożliwiając ich zadysponowanie w inny sposób.

Kurier online – jak to działa?

Przesyłki kurierskie oferowane drogą internetową działają dokładnie tak, jak te same usługi świadczone w tradycyjny sposób. Innymi słowy, kurier online zapewnia wygodę wypełniania niezbędnych dokumentów za pośrednictwem komputera, zamiast ręcznego wypisywania druku. Osobom, które sprawnie posługują się komputerem, może to pomóc w zaoszczędzeniu sporej ilości czasu, a przy tym zapewnia możliwość wypełnienia niezbędnych druków o dowolnie wybranej porze. Może to być znaczne ułatwienie dla osób prowadzących niestandardowy tryb życia.

Gdzie zamówić przesyłkę kurierską?

Przesyłki kurierskie towarzyszą nam w życiu niemalże codziennie, dlatego nie zaskakuje fakt, że poszukujemy w tym zakresie oszczędności. W czasach, kiedy również na rynku transportowym występuje tak duża konkurencja, większość firm świadczy usługi na bardzo dobrym poziomie, co sprawia, że możemy pozwolić sobie na poszukiwanie najtańszej opcji.

W takiej sytuacji świetną opcją wydaje się być broker usług kurierskich, który zapewnia dostęp do przesyłek wielu różnych firm. To pozwala na dopasowanie zarówno ceny, jak i usług komplementarnych (np. dostawy w określonym przedziale czasowym czy dowozu w sobotę) do potrzeb danego przedsiębiorstwa czy też osoby prywatnej. Dodatkowo, jest sporą oszczędnością czasu, bowiem zamiast przeglądać wiele stron internetowych różnych firm transportowych w poszukiwaniu cenników, możemy po prostu skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie brokera usług kurierskich.