inqbator.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Finanse

Jak wybrać dochodowe mieszkanie inwestycyjne?

Inwestowanie w nieruchomości to skuteczny sposób na zapewnienie stałego i stabilnego dochodu pasywnego. Jednak nie każde mieszkanie jest tak samo dobrym zakupem, z którego można otrzymać zadowalający dochód. Na co należy zwrócić uwagę wybierając mieszkania inwestycyjne?

Lokalizacja jest najważniejsza

Nie bez przyczyny specjaliści rynku nieruchomości podkreślają, że najważniejszym czynnikiem mającym wpływ na powodzenie inwestycji jest zakup mieszkania w dobrej lokalizacji. Tylko jak rozpoznać korzystną lokalizację?

Kupując mieszkania inwestycyjne jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań należy określić grupę klientów, dla których będzie przeznaczona oferta. Warto pamiętać, że innego mieszkania będzie poszukiwał student, singiel zorientowany na rozwój zawodowy czy rodzina z dzieckiem.

Osoby młode często poszukują mieszkań z dobrym dostępem do wszelkich atrakcji, jakie oferuje duże miasto. Kina, restauracje, kluby fitness – wszystko powinno znajdować się w pobliżu, tak by swobodnie można było poruszać się między najważniejszymi miejscami.

Rodziny z dziećmi dużo częściej poszukują mieszkań, które znajdują się w większym oddaleniu od centrum miasta, ważny jest jednak komfortowy dojazd do śródmieścia. Ważne, by na osiedlu znajdowało się przedszkole, szkoła dla dzieci, czy ciekawe miejsce zabaw. Bardzo duże znaczenie ma również możliwość wynajęcia mieszkania wraz z co najmniej jednym miejscem parkingowym.

Małe czy duże?

Kolejnym, bardzo ważnym zagadnieniem, jest wybór metrażu mieszkania. Mieszkania inwestycyjne jednopokojowe najszybciej znajdują najemców. Warto jednak pamiętać, że cena zakupu metra mniejszego mieszkania jest o kilka, a nawet kilkanaście procent wyższa niż mieszkania o większym metrażu.

Mieszkania duże, powyżej trzech pokoi, czasami dosyć długo muszą czekać na chętnego. Jest jednak możliwość zwielokrotnienie dochodu z najmu takiego mieszkania. Przeznaczając nieruchomość do wynajmu na pokoje dla studentów inwestor uzyska wyższą cenę najmu. Jednocześnie zapewni sobie stały dochód z wynajmu mieszkania. Sytuacja, gdy wszyscy studenci w tym samym momencie rezygnują z najmu zdarza się rzadko. Nawet okres wakacyjny jest w miastach studenckich czasem, gdy studenci zostają w poszukiwaniu pracy czy stażu.

Mieszkania inwestycyjne to dobry sposób na zapewnienie sobie stabilizacji finansowej. Bardzo ważny jest jednak odpowiedni wybór nieruchomości. Inwestycja w mieszkanie musi mieć na uwadze przede wszystkim grupę docelową klientów. Popularnym błędem jest szukanie mieszkania do kupna bez wcześniejszego ustalenia grupy najemców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.