inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

meble do małej kuchni
Lifestyle

Jak wybrać meble do małej kuchni?

Mówi się, że kuchnia jest sercem domu. Wiele w tym prawdy, ponieważ to właśnie w kuchni członkowie rodziny spotykają się, by wspólnie biesiadować, nie tylko od święta, ale również przy codziennych posiłkach. Dlatego tak ważne jest funkcjonalne zaaranżowanie tego pomieszczenia. Jak to zrobić, gdy kuchnia jest nieduża lub ma bardzo niecodzienny układ?

Aranżacja przestrzeni kuchennej – jak się za to zabrać?

Gdy kuchnia jest duża i przestronna, jej aranżacja jest ekscytującym wyzwaniem, z pewnością nie problemem. Sytuacja zmienia się, gdy to pomieszczenie daje niewielkie pole do popisu domorosłemu projektantowi. Wiele rozwiązań nie wchodzi w grę, ponieważ negatywnie wpłynie na możliwość poruszania się po kuchni. Wyspa kuchenna? W wielu przypadkach jest wykluczona. Designerski stół z minimalistycznymi krzesłami? Nie ma go gdzie postawić. Dobieranie gotowych mebli do małej kuchni jest trudne i bardzo łatwo doprowadzić do sytuacji, w której pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie zbyt ciasnego i niefunkcjonalnego. Tego efektu można jednak uniknąć – wystarczy postawić na meble kuchenne na wymiar.

Dzięki zleceniu indywidualnego projektu kuchni jej właściciel może zyskać dosłownie rozwiązanie szyte na miarę. W ten sposób odpowiednio wykorzystany zostanie każdy centymetr wolnej przestrzeni. Kuchnia będzie zatem mieć optymalne walory użytkowe i jednocześnie nie będzie sprawiać wrażenia przytłoczonej nadmiarem mebli. Wkomponowanie w meble kuchenne na wymiar urządzeń AGD sprawi, że całość będzie spójna, schludna i łatwa w utrzymaniu w czystości.

Jak wybrać meble kuchenne na wymiar?

Zabudowa kuchenna daje właściwie nieograniczone możliwości w zakresie doboru kolorystyki płyt meblowych i blatów, a także stylistyki uchwytów i okuć. Z łatwością można więc zamówić zestaw, który będzie idealnie wpisywał się w koncepcję właścicieli mieszkania. Mając wątpliwości, jakie rozwiązanie będzie najbardziej praktyczne, warto zapytać o zdanie ekspertów w firmie, której zlecone zostaną projekt i wykonanie. Przykładem doświadczonej firmy oferującej meble kuchenne na wymiar jest https://3top.pl/.

Jakie wybrać fronty do zabudowy kuchennej? Wiele zależy od budżetu, jakim dysponuje klient. Najtańsze są fronty z laminatu, nieco droższe będą te z płyty MDF lub lakierowanej. Do najdroższych, ale też najszlachetniejszych, należą meble z litego drewna. Jest to rozwiązanie ponadczasowe, które w nienagannym stanie może służyć przez pokolenia – pod warunkiem oczywiście, że drewno będzie odpowiednio pielęgnowane. Meble na wymiar sprawią, że kuchnia będzie idealnie wywiązywać się ze swoich funkcji. Dzięki temu stanie się miejscem, w którym przyjemnie jest przebywać, niezależnie od tego, czy lubi się gotować, czy nie.