inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

dron podwodny
Lifestyle

Jaki wybrać dron podwodny dla amatora?

Profesjonalne drony podwodne jeszcze kilka lat temu wykorzystywane były wyłącznie przez firmy i wojsko. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy może pozwolić sobie na zakup tych urządzeń, dzięki czemu będzie można robić piękne zdjęcia podwodne i kręcić rewelacyjne filmy.

Czym charakteryzuje się porządny dron podwodny?

Wysokiej klasy dron podwodny koniecznie musi posiadać niezawodną kamerę, dzięki której będzie można liczyć na zdjęcia i filmy w bardzo wysokiej jakości. W dzisiejszych czasach standardem są kamery HD. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto jednak postawić na sprzęt Full HD. Ważną rolę odgrywa także porządny gimbal, dzięki któremu można liczyć na doskonałą płynność i stabilność obrazu.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że w podwodnym filmowaniu ogromną rolę odgrywa precyzyjny kontroler. W dużej mierze tylko dzięki dobremu urządzeniu do sterowania będzie można bez problemu wykonać nawet bardzo nietypowe manewry. Pamiętać należy o tym, że to właśnie od precyzji kontrolera zależy jakość podwodnych zdjęć i filmów.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Dron podwodny musi być oczywiście wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania spełniać będzie swoje podstawowe zadania. Najlepszym wyborem są modele wykonane ze stopów metali i specjalnych włókien węglowych.

Ogromną rolę odgrywa także maksymalny czas pracy na jednej baterii. Najtańsze drony podwodne niestety wymagają częstego ładowania, dlatego też praca z nimi nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto dokupić dodatkowe baterie. Dzięki wymianie akumulatorów nie trzeba będzie czekać na ładowanie.

O czym należy pamiętać?

Wybranie porządnego drona podwodnego nie jest wcale tak prostym zadaniem, jakby to mogło wyglądać na pierwszy rzut oka. Osoby początkujące powinny skorzystać z fachowego doradztwa zwłaszcza, jak planują kupić nieco droższy sprzęt. Godne uwagi są urządzenia od renomowanych producentów, które mają wieloletnią gwarancję.

Ważne jest również to, aby zwrócić uwagę na maksymalną głębokość nurkowania. Większość dronów podwodnych oferuje filmowanie do 100 metrów głębokości. Ogromną rolę odgrywają również światła LED, które doskonale oświetlają filmowany obraz, dzięki czemu można liczyć na materiały naprawdę wysokiej jakości. Ważnymi parametrami w przypadku dronów podwodnych jest również pływalność i temperatura robocza. Pamiętać należy o tym, że nie wszystkie drony poradzą sobie w bardzo niskich temperaturach.