inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

zakładu fryzjerskiego
Lifestyle

Jakie artykuły do sprzątania warto zakupić do gabinetu kosmetycznego lub zakładu fryzjerskiego?

Gabinety kosmetyczne i zakłady fryzjerskie to miejsca, w których powinno się szczególnie dbać o czystość i higienę. Po każdym kliencie należy dokładnie wysprzątać i zdezynfekować miejsce pracy. Wśród powodów korzystania z usług konkretnego fryzjera lub kosmetyczki jest także wystrój lokalu. A o jego efekcie decyduje nie tylko właściwy dobór wyposażenia, ale również troska o jego doskonały wygląd. Lustra i okna powinny być nieskazitelnie czyste, a szafki i dekoracje pozbawione kurzu. Które artykuły są zatem najbardziej potrzebne w takim lokalu?

Artykuły do sprzątania podłogi w gabinecie kosmetycznym lub zakładzie fryzjerskim

Tworząc zestaw porządkowy, warto skupić się na artykułach, które gwarantują szybkie i skuteczne sprzątanie. Przecież nikt z nas nie ma czasu na eksperymenty. Dlatego godnym polecenia miejscem na zakupy artykułów dedykowanych do sprzątania jest sklep internetowy York.pl. Sprzedawca proponuje zarówno produkty marki własnej, jak również artykuły pochodzące od innych renomowanych i lubianych przez klientów producentów.

Podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych oraz stylizacji fryzjerskich na podłogę spadają resztki włosów lub naskórka. Aby nie roznosić tych odpadków po powierzchni całego zakładu, należy je na bieżąco sprzątać. Zawsze pod ręką powinna znajdować się miotła i szufelka. W sprzedaży dostępne są różne warianty takich produktów, w tym miotły z naturalnym włosiem, miotły z włosiem syntetycznym oraz miotły gumowe. W branży fryzjerskiej dużą popularnością cieszą się miotły będące w zestawie z szufelką. Szczególnie lubiane są miotły pozwalające na zbieranie nieczystości bez konieczności schylania się (np. wygodna zmiotka z szufelką Quick marki York).

Jednak sprzątanie podłogi to nie tylko zamiatanie, ale także dokładne jej umycie. W opcji są różne modele mopów do podłogi, w tym: mopy płaskie, obrotowe oraz mopy ze spryskiwaczem.

Artykuły do mycia powierzchni szklanych w gabinecie kosmetycznym lub zakładzie fryzjerskim

Pomieszczenia, w których prowadzi się działalność kosmetyczną lub fryzjerską, zazwyczaj wyposażone są w duże ilości powierzchni szklanych. Aby zapewnić efektowny wygląd aranżacji, warto na bieżąco odkurzać i myć takie powierzchnie. Warte zakupu są takie akcesoria, jak: myjki do szyb oraz ściągaczki do wody.

W sprzedaży dostępne są także specjalne ściereczki dedykowane do powierzchni szklanych. Co ciekawe, takie ściereczki można używać zarówno na sucho, jak i na mokro i to bez konieczności stosowania detergentów. Polerowanie okien i luster staje się przyjemne i skuteczne. Co istotne, ściereczkę można prać w pralce. Stanowi zatem produkt nie tylko ekonomiczny, ale także ekologiczny.

Artykuły antybakteryjne przydatne w gabinecie kosmetycznym lub zakładzie fryzjerskim

W związku z tym, że w gabinetach kosmetycznych oraz zakładach fryzjerskich mijają się liczne grupy klientów, ogromne znaczenie ma zabezpieczenie zarówno ich, jak i siebie przed rozprzestrzenianiem się wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów chorobotwórczych.

Sklep York proponuje liczne rodzaje produktów antybakteryjnych, w tym: chusteczki uniwersalne, zestawy do sprzątania, płyny do dezynfekcji powierzchni, rękawice, środki do mycia toalet, zmywaki i ściereczki antybakteryjne.