inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

leasing samochodu
Finanse

Jakie małe auto warto wziąć w leasing?

Posiadanie wygodnego samochodu do załatwiania codziennych sprawunków lub realizowania dostaw i zakupów na potrzeby niewielkiej firmy, to marzenie wielu. Nie każdego jednak stać na nowy pojazd, a stare mogą wymagać częstego serwisowania, w które także trzeba włożyć sporo pieniędzy. Dla osób prywatnych oraz małych firm jest jednak ciekawa alternatywa. Można skorzystać z leasingu konsumenckiego lub firmowego. Umowa leasingu to oddanie do użytkowania pojazdu na jakiś określony czas w zamian za realizowanie niewielkich comiesięcznych płatności. To rozwiązanie idealne, jeśli nie posiada się wystarczających oszczędności. Poza tym, w leasing można wziąć małe auto, które nie pali zbyt wiele i nie jest kosztowne w utrzymaniu. Leasing samochodu to obecnie bardzo popularna forma, więc warto ją rozważyć.

Czy w wyniku leasingu można nabyć prawo własności?

Istnieje możliwość, by samochód wzięty w leasing stał się własnością leasingobiorcy. Nie jest to możliwe w przypadku leasingu operacyjnego, w którym pojazd wraca do firmy, która go wypożyczyła. Natomiast w przypadku leasingu finansowego osoba lub firma korzystająca z auta staje się jej właścicielem wraz z zapłatą ostatniej raty. Ten rodzaj leasingu jest nieco droższy, ale i tak zazwyczaj bardziej opłacalny niż typowy kredyt samochodowy wzięty w banku lub innej instytucji finansowej.

Dlaczego leasing dla firm i osób prywatnych jest korzystny?

Leasing jest bardzo ciekawą opcją ze względu na to, że miesięcznie płaci się minimalne raty, a samochód jest cały czas do dyspozycji leasingobiorcy. Poza tym, umowa leasingowa nie jest zgłaszana do Biura Informacji Kredytowej, a zatem nie obniża zdolności kredytowej. Oznacza to, iż dana osoba lub firma może spokojnie starać się o jakiś rodzaj kredytu w banku czy innej instytucji i posiadać zobowiązania finansowe niezależnie od umowy leasingu. Leasing samochodu nie jest tak obciążający dla budżetu, jak np. zakup samochodu za gotówkę, czy spłacanie bankowych rat kredytowych, nie mówiąc już o innych firmach pożyczkowych, które udzielają pożyczek na bardzo wysoki procent. Leasing jest szansą na to, by jeździć dobrej marki pojazdem, na który większości osób nie byłoby stać w normalnym trybie. W przypadku leasingu jest bowiem możliwość korzystania z bardzo wielu różnych marek. Przedsiębiorcy korzystający z leasingu mogą skorzystać z atrakcyjnych ulg podatkowych. Przy leasingu operacyjnym mogą sobie odliczyć zarówno opłatę wstępną, jak i raty, oraz opłaty amortyzacyjne. Przy leasingu finansowym w koszty prowadzenia działalności można wrzucić co prawda tylko część wydatków, ale za to zyskuje się własność pojazdu po dokonaniu ostatniej płatności, więc wypada to bardzo korzystnie.

Zdobądź środki od VW FS na wymarzony samochód

Każdy, kto nie posiada środków na uruchomienie leasingu nie musi się tym szczególnie zamartwiać. Firma VW FS poleca finansowania na korzystnych warunkach zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Dla każdego, kto chce uzyskać leasing konsumencki lub firmowy znajdzie się korzystna propozycja na miarę jego potrzeb i możliwości. Już dziś możesz podpisać dokumenty i jeździć wymarzonym pojazdem!

Jakie małe auto nadaje się do leasingu?

Leasing niewielkich samochodów jest niezwykle opłacalny. Jeśli zatem ktoś nie potrzebuje dużego pojazdu, warto rozważyć np. leasing takiej marki jak Skoda czy Volkswagen. Małe auto niewiele pali, wszędzie się zmieści i jest lekkie. Łatwo się je prowadzi, a przy tym spokojnie może posłużyć nawet do przewożenia towarów o niezbyt dużych gabarytach, więc starczy na potrzeby rodziny czy kameralnego przedsiębiorstwa. Jest idealne dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.