inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

Lokaty internetowe
Finanse

Lokaty internetowe – bezpieczeństwo, sposób zakładania

Czym jest lokata internetowa i czym różni się od lokaty tradycyjnej? W jaki sposób zabezpiecza się lokaty internetowe?

Lokata przez internet – co to takiego?

Lokaty to nic innego jak terminowy depozyt – w przypadku lokaty internetowej zasadnicza różnica polega na tym, że to droga elektroniczna staje się kanałem dystrybucji. Ujmując nieco prościej, lokata przez internet pozwala na jej otwarcie bez wychodzenia z domu. Wystarczy kilka chwil z dostępem do sieci, aby zapewnić sobie pomnażanie posiadanych oszczędności. Taki sposób zakładania lokaty nie powinien zresztą nikogo dziwić, postęp technologiczny otacza nas na każdym kroku, czego najlepszym dowodem jest właśnie coraz szerszy dostęp do sieci oraz liczba spraw, które możesz za jej pomocą załatwić.

Tak samo wygląda to zresztą również w przypadku usług finansowych. Instytucje finansowe chcąc pozostać konkurencyjnymi i jednocześnie odpowiadać na potrzeby konsumentów, muszą coraz więcej swoich usług przenosić do świata wirtualnego. Lokata przez internet jest po prostu znacznie łatwiejszym, szybszym i wygodniejszym sposobem niż udanie się do banku i założenie lokaty w tradycyjny sposób. Bankowość elektroniczna nie jest przyszłością, to nowoczesność, która dzieje się już teraz, a my wszyscy bierzemy w niej aktywny udział.

Czy pieniądze na lokacie internetowej są bezpieczne?

Takie pytanie z pewnością zadają sobie wszyscy zainteresowani założeniem lokaty za pośrednictwem sieci. Odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście, że tak. Środki na lokacie internetowej są chronione dokładnie w taki sam sposób jak środki na lokacie tradycyjnej. Otóż oszczędności na lokacie są zabezpieczone m.in. dzięki restrykcjom KNF.

Czy na lokacie internetowej można stracić pieniądze?

Lokata internetowa to bardzo kuszący sposób na pomnażanie swoich oszczędności. Należy oczywiście mieć na uwadze, że zyski związane z prowadzeniem lokaty zazwyczaj nie są przesadnie wysokie, wynika to jednak z tego, iż lokata jest powszechnie uważana za bardzo bezpieczną inwestycję. Oznacza to, że z pewnością otrzymasz zakładany zysk – o ile oczywiście nie zerwiesz lokaty przed upływem jej ważności. Jednak nawet w takiej sytuacji nie stracisz swoich środków, a jedynie potencjalny zysk, który mógł zostać na owej lokacie wypracowany.

Skoro lokata internetowa to taki znakomity sposób na zysk dla Ciebie, to właściwie czemu banki umieszczają ją w swoich ofertach? Odpowiedź jest bardzo prosta – otóż lokata to dla banku najłatwiejszy sposób na pozyskanie środków na prowadzenie działalności i pomnażanie własnego kapitału. Dlatego właśnie, choć zysk na lokacie jest dość niski, to mimo to jest w pełni gwarantowany. Nie musisz obawiać się wahań rynkowych, które są bardzo istotne przy innych inwestycjach. Pamiętaj, lokaty internetowe to bezpieczny sposób na pomnażanie swoich oszczędności!

Źródła:

  • https://direct.money.pl/artykuly/porady/bezpieczenstwo-lokat-bankowych,192,0,992960
  • https://najlepszelokaty.pl/tag/lokata-internetowa

Materiał partnera