inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

multimedia
Praca

Multimedia w biurze i szkole – Znaczenie wyboru odpowiedniej tablicy interaktywnej

Rozwój technologii wspiera szkolnictwo i szeroko pojętą edukację. Wykorzystywanie innowacyjnych narzędzi w trakcie zajęć zaciekawi uczniów i słuchaczy, skupiając ich uwagę na omawianym materiale. Przykładem narzędzi, które coraz chętniej stosowane są do prowadzenia zajęć szkoleniowych lub zajęć lekcyjnych w szkołach, są tablice interaktywne. Jeśli jesteś ciekaw, czym powinna charakteryzować się odpowiednia tablica interaktywna do szkoły lub biura, w poniższym materiale znajdziesz wszystkie najistotniejsze informacje. 

Na co zwrócić uwagę wybierając tablice interaktywne?

Wyróżniamy kilka podstawowych cech, które będą wskazywać na to, że dana tablica multimedialna będzie dobrze dopasowana do oczekiwań i potrzeb grupy potencjalnych użytkowników. Skup się zatem na takich aspektach, jak m.in.:

Rozmiar tablicy interaktywnej

Tablica interaktywna dla dzieci w szkołach podstawowych nie może być tak duża. Z kolei konstrukcje montowane na salach szkoleniowych, z których korzystać będą osoby dorosłe nie powinny być zbyt małe. 

Rozmiar jest wyjątkowo ważny dla samych użytkowników. Zbyt duża tablica multimedialna może utrudnić im korzystanie ze wszystkich dostępnych funkcjonalności. Natomiast zbyt mała tablica będzie powodować utrudnienia w prowadzeniu zajęć odbywających się w dużych salach. Osoby w dalszych rzędach mogą mieć problemy z dostrzeganiem niewielkich symboli i detali, co przyczyni się do dyskomfortu lub frustracji – obniżając tym samym ich skupienie i efektywność. Warto więc stawiać na tablice interaktywne dopasowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Typ tablicy

Rozróżnić można trzy główne typy tablic: 

  • elektromagnetyczne,
  • pozycjonowanie w podczerwieni.

Tablice dotykowe i na podczerwień umożliwiają obsługę przy użyciu dłoni. Jest to niezwykle wygodna opcja, która podnosi komfort użytkowników i sprawia, że praca może być bardziej efektywna – co będzie mieć szczególne znaczenie podczas różnego rodzaju prezentacji. Ewentualne uszkodzenie powierzchni nie ma wpływu na działanie tablicy. Dlatego cieszą się one większą popularnością od tablic elektromagnetycznych, które do obsługi wymagają aktywnego pisaka. 

Sposób komunikacji i oprogramowanie

Tablice interaktywne muszą zostać połączone z komputerem. Na rynku znaleźć można również monitory interaktywne, które dysponują wbudowaną jednostką sterującą. Drugi typ konstrukcji jest bez dwóch zdań ciekawą alternatywą, gdyż nie wymaga on dodatkowych inwestycji i konfiguracji. Ułatwia to pracę podmiotom nieposiadającym umiejętności obsługi sprzętu wchodzącego w skład infrastruktury technologicznej. 

Oprogramowanie pozwalające na obsługę tablicy interaktywnej warunkuje często jej jakość. Należy więc sprawdzić przed zakupem, czy dany model nadaje się do użytku w danym projekcie – w zależności od tego, czy tablica interaktywna będzie wykorzystywana w firmach, szkołach lub na uczelniach. Liczba funkcjonalności w tablicach interaktywnych jest tak duża, że warto przed zakupem poprosić o wsparcie ekspertów. 

Skorzystaj z pomocy zespołu Prezenter.pl. W ofercie sklepu znajdziesz mnóstwo fantastycznych produktów spełniających najwyższe normy oraz standardy jakości. Zobacz, że inwestycja w innowacyjne tablice interaktywne, nie musi być skomplikowana.