inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

mieszkanie od dewelopera
Lifestyle

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie od dewelopera

W obecnym czasie rynek deweloperski kwitnie, wokół nas nieustannie powstają nowe domy jednorodzinne. Deweloperzy oferują wiele lokalów mieszkalnych, które różnią się od siebie najczęściej położeniem, ilością i rozkładem pomieszczeń oraz ceną. Zakup mieszkania z rynku pierwotnego nie jest jednak tak prostą sprawą, jak się wydaje. Warto jest zwrócić uwagę na szczególne aspekty mieszkania, aby wiedzieć, że cena lokalu jest adekwatna do jakości mieszkania. Zatem co brać pod uwagę podczas zakupu mieszkania od dewelopera?

Etap budowy

Mieszkania oferowane przez deweloperów do zakupu charakteryzują się tym, iż zazwyczaj w momencie składania oferty są w trakcie budowy lub fizycznie jeszcze nie powstały. Warto jest wówczas poznać przybliżoną datę wzniesienia budynku wielorodzinnego oraz mieszkania, którym się interesujemy. Umożliwi to oszacowanie czasu jaki pozostanie na przygotowanie odpowiednich funduszy na wykończenie mieszkania. Ponadto zorientujemy się jak długo trzeba czekać na wzniesienie lokalu mieszkalnego i czy warto jest czekać przez wskazany okres.

Najbardziej korzystny jest zakup nieruchomości, która już powstała i którą można rzeczywiście obejrzeć. Wówczas możemy realnie ocenić jakość mieszkania, wielkość, rozkład oraz stwierdzić czy żądana przez dewelopera cena jest adekwatna.

Układ pomieszczeń

Przy zakupie mieszkania od dewelopera takiego jak na przykład https://wieniawska11.pl/ warto zwrócić uwagę na układ pomieszczeń oraz liczbę okien i ich rozmieszczenie w lokalu. Ilość i rozkład pomieszczeń powinien zależeć od zapotrzebowania mieszkańców oraz przyszłych planów, np. pojawienie się dziecka. Warto jest zainwestować w mieszkanie, które będzie spełniało swoje funkcje przez długie lata.

Rozkład okien

Rozmieszczenie okien w mieszkaniu jest bardzo ważne, ponieważ zapewniają one dopływ naturalnego światła. Okna wbudowane od strony południowej oraz zachodniej zapewnią mieszkaniu dużą ilość światła słonecznego, oraz pomogą w naturalnym ogrzaniu mieszkania. Natomiast okna od strony północnej i południowej zapewnią ochłodzenie mieszkania, co będzie dużym pozytywem podczas letnich, upalnych dni. Z kolei okna od strony wschodniej będą wpuszczały do mieszkania światło słoneczne od samego wschodu. Pozwoli to na złapanie pozytywnej energii od rana.

Warto więc zwrócić uwagę na rozkład okien i wybrać najbardziej pasujący naszego stylu życia.

Lokalizacja

Kupując mieszkanie od dewelopera warto również zwrócić uwagę na lokalizację mieszkania, odległość od najbliższego przedszkola czy szkoły, odległość do pracy, do centrum miasta czy najbliższej przychodni. Należy dostosować lokalizację kupowanego mieszkania do potrzeb jego mieszkańców. Doskonałą lokalizację, bliskość do lokali gastronomicznych, pięknego otoczenia w postaci starych kamienic czy lokali usługowych zapewniają mieszkania w Lublinie.

Umowa deweloperska

Kupując mieszkanie od dewelopera niezbędnym elementem jest popisanie umowy deweloperskiej. Ważne jest, aby sygnowana umowa była wolna od niedozwolonych klauzul umownych czy kar umownych za nieterminowość w spłacie raty. W tym przypadku warto jest zatrzymać umowę, dokładnie się z nią zapoznać lub w przypadku konieczności skontaktować się z prawnikiem. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie w przypadku zakupu mieszkania z rynku pierwotnego.