inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

faktoring online
Finanse

Na czym polega faktoring online?

Zastanawiasz się, co dokładnie oznacza „online” w przypadku faktoringu? To po prostu możliwość złożenia wniosku i wypełnienia większości formalności przez internet – bez męczących czy zajmujących sporo czasu spotkań. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na czym dokładnie polega to rozwiązanie. Sprawdź, w jaki sposób skorzystać z tej opcji w PragmaGO.

Czym jest faktoring online?

Faktoring online to taki sposób skorzystania z finansowania, który wymaga jedynie kilku kliknięć oraz podpisania umowy dostarczonej pod wskazany adres przez kuriera. Omijają Cię więc męczące formalności, setki papierów czy spotkania w biurze. Dzięki temu oszczędzasz sporo czasu, który możesz spędzić na rozwijaniu firmy czy po prostu odpoczynku. 

Sama usługa faktoringu sprawdza się w przypadku tych przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności, jednak potrzebują pieniędzy od razu. Jeżeli termin wynosi np. 30-60 dni, a chcesz korzystać z gotówki teraz – przekaż fakturę do PragmaGO. Po ekspresowej weryfikacji otrzymasz pieniądze na konto. Twój kontrahent nie będzie już płacił Tobie, a firmie faktoringowej. Zamiast czekać na zamrożoną gotówkę, możesz dowolnie dysponować środkami!

Maksymalny limit w PragmaGO wynosi aż 1 mln złotych. Jeśli jednak potrzebujesz większej gotówki, wszystko można dopasować indywidualnie. 

Jak skorzystać z faktoringu online?

Skorzystanie z tej usługi jest proste i wygodne – wymaga jedynie dostępu do internetu oraz 5 minut. Co zrobić krok po kroku?

  1. Wejdź na stronę PragmaGO i wypełnij formularz online. Jest prosty oraz intuicyjny – wystarczy podać dane Twojej firmy, dane kontrahenta oraz potrzebny limit faktoringowy.
  2. Potwierdź tożsamość. Wystarczy wykonać bezpieczny przelew na 1 zł lub skorzystać z logowania przez Kontomatik.
  3. Poczekaj na weryfikację wniosku. Ten etap trwa zwykle jedynie 1-2 dni.
  4. Podpisz umowę. Zostanie wysłana do Ciebie kurierem pod wskazany adres.
  5. Otrzymaj środki. Po zaakceptowaniu faktury przez kontrahenta pieniądze zostaną przekazane przelewem ekspresowym na wskazane przez Ciebie konto.

Faktoring – czyli usługa z umową – sprawdzi się, jeśli masz stałych klientów, którym regularnie wystawiasz faktury. Jeżeli chcesz sprzedać fakturę od czasu do czasu, skorzystaj z finansowania faktur. Ta opcja nie wymaga nawet podpisywania umowy w obecności kuriera – warunki akceptujesz SMS-em!

Dlaczego warto wybrać faktoring online?

Wniosek o faktoring w PragmaGO mogą złożyć wszyscy przedsiębiorcy – bez względu na moment rejestracji firmy, liczbę zatrudnionych osób, formę działalności czy branżę. Dlaczego warto wybrać tę usługę? To dobra opcja, jeśli:

  • zależy Ci na czasie i chcesz uniknąć zbędnych formalności czy spotkań;
  • chcesz zadbać o płynność finansową firmy – nawet jeśli wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności;
  • chcesz zwiększyć konkurencyjność na rynku jako firma, która wystawia faktury z terminem wygodnym dla kontrahenta.

Chcesz wiedzieć więcej o faktoringu online? Sprawdź artykuł na stronie PragmaGO: https://pragmago.pl/faktoring-online/