inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

rodzaje laptopów biznesowych
Biznes

Najpopularniejsze rodzaje laptopów biznesowych

Na rynku można spotkać wiele różnych rodzajów laptopów, których nazwy mogą niewiele mówić laikowi w tej dziedzinie. Wyróżnić można przede wszystkim laptopy gamingowe oraz laptopy biznesowe. Te pierwsze przeznaczone są dla osób, które korzystają z laptopa wyłącznie po to, by grać w najnowsze tytuły oraz czasami obejrzeć film lub wykonać proste prace. Laptop gamingowy powinien charakteryzować się szybkim procesorem oraz wydajną kartą graficzną, która pozwoli na uzyskanie jak najlepszej grafiki, bez utraty płynności w grze. Laptopy biznesowe są z kolei przeznaczone dla osób, które używają laptopa do pracy. Korzystają z nich m.in. graficy, osoby zajmujące się montowaniem filmów oraz projektanci wnętrz. W dużym skrócie, laptopy biznesowe przeznaczone są dla każdego, kto na co dzień korzysta z bardzo wymagających aplikacji niezbędnych do wykonywania danej pracy. Czym charakteryzuje się laptop biznesowy oraz jakie są najpopularniejsze modele takich laptopów? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Jakie cechy powinien mieć laptop biznesowy?

Laptopy biznesowe służą przede wszystkim do wykonywania pracy. W związku z tym, powinny być one dostosowane do błyskawicznego uruchamiania bardzo wymagających aplikacji oraz swobodnego przełączania się między nimi. W tym celu laptop biznesowy powinien być wyposażony w bardzo szybki procesor nowej generacji oraz dysk SSD, który znacznie przyspiesza uruchamianie się laptopa oraz aplikacji.

W przypadku laptopów biznesowych bardzo ważny jest również ich rozmiar. Takie laptopy nie powinny być zbyt duże, po to aby można było swobodnie z nich korzystać w różnych miejscach.

Jakie modele laptopów biznesowych cieszą się największym uznaniem?

Jednym z najbardziej popularnych laptopów biznesowych dostępnych na rynku jest laptop Lenovo ThinkPad. Charakteryzuje się on szybkim procesorem, dużym dyskiem SSD oraz przekątną ekranu wynoszącą 13 cali, co czyni ten laptop naprawdę niewielkim oraz poręcznym.
Ciekawą alternatywą dla wymienionego wyżej laptopa Lenovo może okazać się laptop HP ProBook, który charakteryzuje się bardzo podobnymi parametrami. Laptop firmy HP jest jednak znacznie większy, dlatego będzie on dobrym wyborem dla osób, które będą wykorzystywać sprzęt nie tylko do pracy, ale również do oglądania filmów lub grania w gry.

Najlepszym, a zarazem najdroższym laptopem z tego zestawienia jest laptop HP EliteBook. Charakteryzuje się on szybkim procesorem oraz bardzo pojemnym dyskiem SSD, który przyspiesza uruchamianie się aplikacji. Ponadto HP EliteBook posiada ekran o przekątnej 14 cali, co sprawia, że jest on nieco większy niż laptop firmy Lenovo, jednak mniejszy niż HP ProBook.

Materiał zewnętrzny