inqbator.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

wyposażenie biura
Biznes

Nowoczesne wyposażenie biura? Ergonomiczne i aktywne!

Obecnie, projektując biuro, szkołę, magazyn czy inne pomieszczenie do pracy lub nauki, powinno dokładnie przeanalizować się wszystkie potrzeby i wymagania. Nowoczesne firmy, takie jak AJ, proponują wsparcie w zakresie dopasowania najbardziej optymalnych rozwiązań, skrojonych na miarę potrzeb każdego zamawiającego. Kluczowa kwestia to podejście kompleksowe, uwzględniające przeróżne aspekty: wizualne, kolorystyczne, a także kwestie bezpieczeństwa i ergonomii. 

Ergonomia przyszłością każdego nowoczesnego biura

Ergonomia to dyscyplina naukowa, która zajmuje się dopasowaniem narzędzi, maszyn, środowiska oraz warunków pracy do możliwości człowieka. Jakich? Anatomicznych i psychofizycznych. Ergonomia to dziś nie tylko modne hasło i pusty frazes, a raczej szereg rozwiązań, poprawiających efektywność i redukujących do minimum ryzyko wystąpienia chorób zawodowych. 

Szersze spojrzenie na przestrzeń

Projektując biuro czy inny obiekt, warto myśleć nie tylko o aktualnych, bezpośrednich potrzebach pracowników czy uczniów, ale także o potencjalnych, przyszłych potrzebach. Jakich? Przykładowo w przestrzeni biurowej coraz większą popularnością cieszą się wielozadaniowe rozwiązania i meble. Przykład? Biuro z regulacją wysokości może błyskawicznie odmienić się w przyrząd do ćwiczeń, wzmacniający mięśnie. Regulacja wysokości, by móc pracować w pozycji stojącej, to korzystna zmiana dla kręgosłupa – takie zmiany pozycji podczas pracy są zalecane przez ortopedów i fizjoterapeutów. 

Pora na relaks lub gimnastykę

Nowoczesne, ergonomiczne biuro, umożliwia zmiany pozycji podczas pracy, a także przerwy na relaks. Starannie przemyślane zaaranżowanie tej przestrzeni ułatwi wstanie na chwilę od biurka np. po to, by podejść do znajdującej się w innym pomieszczeniu drukarki. Prosta zmiana pozycji z siedzącej na stojącą to najprostszy sposób na relaks i urozmaicenie dnia pracy. Coraz częściej pracodawcy inwestują w kącik do ćwiczeń – firmy, jak AJ, dostarczają 

nowoczesne bieżnie biurowe, rowery treningowe biurowe i platformy balansujące, które służą do ćwiczenia równowagi oraz zapobiegają kontuzjom.

Dobra akustyka zwiększa wydajność w pracy

Open space niekoniecznie sprzyja wysokiej efektywności w pracy. Wszechobecne rozmowy i hałasy utrudniają skupienie się i negatywnie rzutują na samopoczucie pracowników i poziom ich koncentracji. Z myślą o takich przestrzeniach powstało wiele skutecznych elementów, poprawiających akustykę. Powszechnie stosuje się na przykład ścianki działowe, ścianki biurkowe, nazywane ekranami biurkowymi, a także akustyczne panele ścienne. Wszystkie tego typu AJ produkty posiadają certyfikat SP w zakresie pochłaniania dźwięku i wykazują się wysoką skutecznością w tłumieniu hałasu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.