inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

catering
Lifestyle

Opakowania na jedzenie na wynos i do gastronomii – gdzie kupić hurt?

Cateringowy opakowania

W ciągu ostatnich lat coraz większą popularność zyskują tzw. diety pudełkowe. Mimo, że przygotowywanie potraw na wynos nie jest wymysłem nowym, zazwyczaj kojarzył się z daniami obiadowymi, takimi jak pizza, pieczony kurczak czy dania z makaronu. Jednak ostatnie dwa lata, między innymi za sprawą pandemii, zmieniły przyzwyczajenia konsumentów, którzy coraz chętniej zaczęli sięgać nie tylko po dania obiadowe, ale również po pozostałe posiłki. Spowodowało to dynamiczny przyrost liczby firm, oferujących możliwość wykupienia abonamentu – miesięcznego lub dłuższego –  na dania o różnej kaloryczności, przeznaczone dla osób chcących zredukować wagę, zmienić dietę na zdrowszą, czy po prostu nie mają czasu lub ochoty na samodzielne przygotowywanie pełnowartościowych posiłków.

Opakowania na wynos

Jednak smaczne, pięknie wyglądające danie to jedynie połowa sukcesu. Należy również zadbać, aby w takiej samej formie trafiły do konsumentów, którzy nie siedzą przy stoliku oddalonym o kilka metrów od kuchni, a oczekują na posiłki w zaciszu domowym bądź w biurze. Danie zatem należy zapakować w taki sposób, po rozpakowaniu wyglądało niemal tak samo atrakcyjnie, jak podane na w restauracji. Co więcej, powinno być hermetycznie zamknięte, aby nie traciło na świeżości. Aby tak się stało, firma oferująca catering musi zadbać również o odpowiednie opakowania na wynos.

Opakowania gastronomiczne

W konsekwencji rozwoju branży cateringowej nastąpiło równie dynamiczny wzrost zapotrzebowania na opakowania gastronomiczne. Standardowo, pojedynczy posiłek dostarczany jest w opakowaniu z tworzywa, z wydzielonymi przegródkami. Dzięki temu danie główne nie miesza się z surówkami czy dressingiem. Całość szczelnie zamknięta jest od góry przezroczystą folią. Najczęściej stosowane są opakowania jednorazowe, jednak zapewne z uwagi na znaczne obciążenie środowiska odpadami z plastiku, konieczne będzie znalezienie innych, mniej szkodliwych rozwiązań.

Gdzie kupić opakowania do gastronomii?

Jednym z producentów, które dostrzegły taką zależność i postanowiły wypuścić na rynek linię opakowań ekologicznych, obok tradycyjnych, jest hurtownia Ika Albrecht. Wobec rosnącej liczby konkurujących ze sobą o klientów firm cateringowych, nabycie tego rodzaju opakowań i zaproponowanie dań w opakowaniach biodegradowalnych pozwala podbić serca osobom, które w trosce o środowisko naturalne nie chciały w ogóle korzystać z diety pudełkowej. To jednak nie jedyny asortyment tej firmy. Szeroka oferta hurtowni opakowań pozwala kompleksowo zaopatrzyć się nie tylko w opakowania aluminiowe, papierowe, plastikowe czy styropianowe, ale i folię czy nawet maszyny do zgrzewania, czyli szczelnego zamykania potraw.  Co więcej, poza opakowaniami, można zaopatrzyć się również w profesjonalną odzież – fartuchy, czapki czy rękawice. Nie ma zatem konieczności korzystania z kilku różnych sklepów, a większe zakupy w jednym miejscu to większe prawdopodobieństwo otrzymania atrakcyjnego rabatu.

Mając już wszystkie zakupy, można skupić się na komponowaniu małych dzieł sztuki, jakimi będą smaczne i zdrowe dania.