inqbator.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Lifestyle

Otwierasz gabinet kosmetyczny? Sprawdź, w jakie wyposażenie warto zainwestować na początku

Jeśli planujesz otwarcie salonu kosmetycznego, z pewnością zastanawiasz się, jaki sprzęt będzie potrzebny już na początku działalności, a z jakim można zaczekać. Takie wątpliwości są jak najbardziej naturalne – niestety najczęściej nie stać nas na zakup wszystkiego od razu. Jak się na szczęście okazuje, wybrane rozwiązania można odłożyć w czasie, a w część akcesoriów kosmetycznych zaopatrywać się na bieżąco.

Na początek – meble do salonu kosmetycznego

Meble to bazowe wyposażenie gabinetu. Nie posiadając odpowiednich mebli nie rozpoczniesz pracy. Stąd też powinny one znaleźć się na liście zakupów pod numerem jeden. Jakie meble będą Ci potrzebne już na początku? Wiele zależeć będzie od wachlarza usług kosmetycznych, jakie masz zamiar świadczyć. Z pewnością warto zainwestować w rozwiązania dobrej jakości, oferowane przez sprawdzonych dostawców. Znaleźliśmy takie np. na https://activeshop.com.pl/hurtownia-kosmetyczna-fryzjerska-bialystok. Zaopatrując się w jednej hurtowni możesz najczęściej liczyć na kompleksową ofertę w korzystniejszej cenie. Dodatkowo, warto współpracować z dostawcą, który stale dysponuje pełnym asortymentem. Na zamówienia nie będziesz czekać i nic nie opóźni Twojej pracy.

Na początek konieczny będzie zakup dobrego fotela kosmetycznego. Im bardziej zaawansowany sprzęt, tym więcej funkcji oferuje. Istotne jednak, aby fotel kosmetyczny był solidny, estetycznie wykonany i wygodny. Przydatne może okazać się także łóżko do masażu, czy SPA – wszystko zależeć będzie od tego, jakie zabiegi zamierzasz wykonywać. Istotnym elementem wyposażenia będzie z pewnością także taboret kosmetyczny. Dodatkowo – stoliki kosmetyczne, czy szafki. Przecież kosmetyki, akcesoria kosmetyczne i drobniejszy sprzęt trzeba gdzieś przechowywać. Na koniec jeszcze meble dla klientów – krzesła w gabinecie, czy sofa w poczekalni. Doskonale, gdyby udało się także zaopatrzyć w profesjonalną recepcję. Najważniejsze jednak, aby meble nie stanowiły przypadkowego wyposażenia. Powinien to być sprzęt dedykowany gabinetom kosmetycznym, a zatem funkcjonalny, o sterylnym wyglądzie i oczywiście łatwy do utrzymania w higienicznej czystości.

Profesjonalny sprzęt dobierz do rodzaju wykonywanych zabiegów

Urządzenia do zabiegów powinny zostać dobrane zgodnie z rodzajem wykonywanych terapii. Zastanów się, czy potrzebny Ci będzie jedynie sprzęt do zabiegów twarzy, czy także do zabiegów ciała. Z pewnością dobra lampa kosmetyczna z lupą to tutaj absolutna podstawa. Świetnym rozwiązaniem są tzw. kombajny kosmetyczne. Jedno urządzenie pozwala tutaj wykonać szereg różnych terapii. Możesz też postawić na urządzenia do pojedynczych zabiegów. Obecnie najpopularniejszy sprzęt to urządzenia do peelingu kawitacyjnego, mikrodermabrazji, mezoterapii diamentowej i korundowej, wapozonowania, sonoforezy, ultradźwięków czy mikromasażu. W przypadku oferowania zabiegów na całe ciało konieczna może okazać się inwestycja w sprzęt do modelowania i ujędrniania sylwetki. Na koniec urządzenie, bez którego nie można prowadzić profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Niezbędny do zachowanie higieny i bezpieczeństwa pracy będzie autoklaw kosmetyczny

Akcesoria jednorazowe, środki do dezynfekcji i kosmetyki – w te zaopatruj się na bieżąco

Drobne, pozornie błahe akcesoria także będą Ci potrzebne w codziennej pracy.  W te jednak możesz zaopatrywać się na bieżąco w miarę potrzeb. Rękawiczki, fartuchy, ręczniki, prześcieradła, koce, płatki kosmetyczne, folie, ubrania zabiegowe, czepki, myjki – wszystko to musisz mieć w swoim gabinecie. Do tego oczywiście kosmetyki i preparaty pielęgnacyjne.