inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

Place zabaw
Biznes

Place zabaw- po czym poznać dobrego producenta?

Place zabaw to chyba jedna z najbardziej specyficznych konstrukcji. Nie wynika to jedynie z faktu skomplikowania poszczególnych elementów, czy ich finezyjnego połączenia. Place zabaw są bowiem miejscem przeznaczone dla najmłodszych użytkowników. Niemniej jednak z racji popularności takich konstrukcji, na rynek wkroczyło wielu producentów, którzy zajmują się ich przygotowaniem. Jednakże prawdziwą sztuką jest zdecydowanie się na współpracę z najlepszym z nich. Po czym można go poznać?

Producent placów zabaw i jego projekty

Każdy plac zabaw jest wyjątkowy i szczególny. Nie da się ukryć, że w dużej mierze największy wpływ ma na to nic innego jak projekt samego producenta. Z pewnością każdy zainteresowany placem zabaw doskonale wie, że najmłodsi nie mają w zwyczaju zadowolenia się prostym i mało przemyślanym placem zabaw, który nie dostarczy im odpowiedniej dawki rozrywki. Wobec tego zanim zdecydujemy się na współpracę z konkretnym producentem, warto tak naprawdę przejrzeć jego portfolio. Znajdziemy w nim już wykonane projekty placów zabaw, więc będziemy mogli je samodzielnie ocenić pod kątem atrakcyjności i innych walorów. Wówczas sami zauważymy, czy dane projekty do nas przemawiają i mają szansę na zdobycie względów u najmłodszych, czy jednak warto poszukać innego wykonawcy.

Materiały z jakich powstają place zabaw

Nie da się ukryć, że najważniejszą kwestią podczas wyboru producenta placów zabaw będzie to, z jakich materiałów tworzy on swoje projekty. W obecnych czasach znaczna większość wykonawców wykonuje poszczególne elementy z tworzyw sztucznych- głównie ze wzmocnionego plastiku. Choć takie place zabaw z pewnością są kolorowe i zachęcające, to jednak warto wybrać tego producenta, który wykorzystuje w swoich projektach drewno jak np. https://www.avisplacezabaw.pl/. Drewno jest surowcem ekologicznym, a także nie jest pokrywane żadnym, toksycznymi substancjami. Wówczas taki plac zabaw ma szansę być nie tylko bezpieczny dla najmłodszych, ale także i przyjazny środowisku.

Certyfikaty i atesty potwierdzające bezpieczeństwo

Każdy produkt i konstrukcja dla najmłodszych, musi mieć zachowane szczególne względy bezpieczeństwa. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy dany producent placów zabaw posiada odpowiednią certyfikację i europejskie atesty dla swoich konstrukcji. Jest to swoista gwarancja tego, że place zabaw spełniają restrykcyjne normy, jakie zostały narzucone na producentów wyrobów dla dzieci. W ten sposób, z pewnością uda się nam wybrać najlepszego producenta placów zabaw.