inqbator.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Planujesz własny lokal usługowy lub handlowy
Biznes

Planujesz własny lokal usługowy lub handlowy – sprawdź, gdzie znajdziesz projekt budynku

Projekty budynków usługowych cieszą się coraz to większą popularnością, gdyż inwestycja we własny lokal niesie za sobą wiele korzyści. Szeroka gama projektów umożliwia stworzenie ciekawej wizualnie, funkcjonalnej i dopasowanej do naszych potrzeb, przestrzeni, w której można prowadzić dowolną działalność gospodarczą. W Kolekcji Muratora nie brakuje interesujących rozwiązań, które pozwolą nam otworzyć własny sklep, warsztat czy restaurację. Jakie propozycje znajdziemy w kolekcji oraz na co zwrócić uwagę, planując budowę takiego obiektu?

Estetyczne i funkcjonalne projekty budynków usługowych

Jeżeli chcemy wybudować obiekt, w ramach prowadzonej działalności, koniecznie zapoznajmy się z kolekcją gotowych projektów budynków usługowych. Znajdziemy w niej niezwykle zróżnicowane propozycje, które umożliwią nam wybór optymalnego rozwiązania. Osobom planującym działalność gastronomiczną na pewno przypadną do gustu restauracje, kawiarnie i bary, a także większe obiekty tj.  domy weselno-bankietowe i zajazdy, w których możemy urządzać kameralne lub bardziej okazałe przyjęcia okolicznościowe i zapewnić nocleg przyjezdnym gościom. Planując sprzedaż lub świadczenie usług, możemy wziąć pod uwagę ofertę obiektów, w których wydzielono przestrzeń handlowo-usługową oraz niezbędne zaplecze dla pracowników. Taką przestrzeń zaaranżujemy na sklep, aptekę, gabinet lekarski lub kosmetyczny oraz inne usługi. Jeśli dysponujemy działką w atrakcyjnej turystycznie okolicy, warto zainteresować się projektami niewielkich pensjonatów lub budynków agroturystycznych – zarówno letniskowych, jak i całorocznych. Godne uwagi będą także projekty stworzone z myślą o prowadzeniu punktu przedszkolnego, które umożliwią nam świadczenie usług związanych z opieką nad dziećmi. Oferta zawiera także obiekty usług medycznych, budynki biurowe, a także warsztaty samochodowe. Wiele obiektów łączy w sobie dwie funkcje: mieszkalną i usługową, zatem jeśli planujemy budowę domu i punktu usługowego, ten plan można zrealizować budując jeden obiekt.

Jak wybrać najlepszy projekt budynku usługowego?

Jeżeli stoimy przed wyborem projektu budynku usługowego, musimy przemyśleć kilka istotnych kwestii. Określmy, jaką kwotę planujemy wydać na wybudowanie oraz urządzenie takiego obiektu. Pozwoli nam to wstępnie odrzucić koncepcje, które będą poza zasięgiem naszych możliwości finansowych. Zastanówmy się, czy budynek ma służyć jedynie do prowadzenia działalności, czy także do zamieszkania. W ofercie Muratora nie brakuje rozwiązań, które łączą w sobie część usługową oraz mieszkalną. Są one tańsze w realizacji i utrzymaniu, niż dwa osobne obiekty, a przy tym – eliminują konieczność kosztownych i czasochłonnych dojazdów do pracy. Zapoznajmy się z zapisami MPZP lub WZ – dzięki temu upewnimy się, które projekty mogą zostać w kręgu naszego zainteresowania, a które musimy odrzucić. Przeanalizujmy, jaki metraż obiektu oraz jakie pomieszczenia będą nam potrzebne, abyśmy mogli w wygodny sposób obsłużyć planowaną liczbę klientów. Przemyślmy także możliwość stworzenia większego budynku usługowego i wynajęcia jego części. Takie rozwiązanie pozwoli nam uzyskać dodatkowe środki finansowe, które przeznaczymy na własne wydatki bądź pokrycie ewentualnej raty kredytu, zaciągniętego na realizację inwestycji. Wybierając projekt według powyższych wytycznych, będziemy mogli stworzyć funkcjonalny, estetyczny i komfortowy w codziennym użytkowaniu, obiekt usługowy, w którym poprowadzimy własną działalność gospodarczą.

Jeśli mamy w planach otwarcie firmy usługowej lub handlowej, powinniśmy przede wszystkim zadbać o posiadanie odpowiedniego miejsca. Chcąc wyeliminować opłaty za czynsz i inne niedogodności związane z najmem, warto zdecydować się na wzniesienie własnego budynku, w którym będziemy oferować swoje usługi lub świadczyć sprzedaż. Szeroka gama projektów pozwoli na dopasowanie własnych wizji i planów do posiadanej działki, a w razie drobnych niezgodności – każdy projekt można zmodyfikować na etapie lokalnej adaptacji.

Zdjęcie: Projekt budynku usługowego – UC43 Budynek usługowy z częścią mieszkalną z kolekcji Murator, inż. Ryszard Fabrowski

Tekst sponsorowany: Projekty domów od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.