inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

przechwytywanie
Biznes

Platforma b2b dla Enova – dlaczego e-przedsiębiorca powinien ją znać?

Budowanie i rozwijanie własnej firmy to zajęcie, którego podejmują się osoby przedsiębiorcze, odważne i niestroniące od wyzwań. Jednak również ludzie bardzo samodzielni, mający wiele motywacji i samozaparcia, mają prawo do szukania pomocy i wsparcia – w ten sposób nie marnują energii na wyważanie otwartych drzwi, ale rzeczywiście inwestują swoją energię w rozwijanie własnych pomysłów. Właśnie dlatego nowoczesny przedsiębiorca powinien wiedzieć, jakie wsparcie tylko czeka, żeby pomóc mu prowadzić e-biznes.

Platforma b2b, czyli jak działać mądrze w e-biznesie

Przedsiębiorstwa XXI wieku nie mają już wyjścia – nie uciekną przed przestrzenią wirtualną, bo tak naprawdę głównie dzięki niej mogą zaistnieć i zakorzenić się w świadomości swoich potencjalnych klientów. Witryna internetowa to w zasadzie konieczność, jeśli ma się ochotę stanąć do walki o rzesze wiernych klientów. Właśnie dlatego właściciel e-sklepu powinien w swoich rachubach i planach uwzględniać skorzystanie ze wsparcia specjalnego oprogramowania, które pomoże w prowadzeniu wirtualnego biznesu. Enova to jeden z najbardziej znanych programów, które znacząco ułatwiają okiełznanie przedsięwzięcia zamkniętego na łamach witryn internetowych.

Platforma b2b to nowoczesne narzędzie, przygotowane dla użytkowników oprogramowania enova. Działa szybko i bezpiecznie, a jej kompetencje sięgają tam, gdzie kończy się cierpliwość i dyspozycyjność osób zarządzających stroną internetową e-sklepu. Taka witryna jest do dyspozycji swoich klientów przez 24 godziny na dobę – w każdym momencie konsument-internauta liczy, że jego zamówienie spotka się z błyskawiczną reakcją sprzedawcy. I właśnie po to, żeby przyjmowanie zamówień nie zdominowało zajęć e-przedsiębiorcy albo jego pracowników, stworzono platformy sprzedażowe.

Kompleksowe, techniczne wsparcie, dostosowane do indywidualnych potrzeb konkretnej firmy – to coś, bez czego nie warto zaczynać przygody z wirtualną sprzedażą. A to właśnie oferta systemu b2b, który opracowano po to, by nowoczesnym właścicielom firm pomóc w prowadzeniu i rozwijaniu ich przedsięwzięć. Przygotowano naprawdę wiele narzędzi, użytecznych i przydatnych w wirtualnym biznesie – tak wiele, że można wśród nich dowolnie wybierać. System b2b pozwala na to, dzięki swojej modułowej budowie. A wśród udostępnionych propozycji jest między innymi integracja e-sklepu z platformą sprzedażową ErpBox.

Temu narzędziu powinni się bliżej przyjrzeć ci przedsiębiorcy, którzy mając apetyt na większe zyski, zwiększyli liczbę swoich kanałów sprzedaży. ErpBox potrafi bowiem:

  • zarządzać sprzedażą w trybie multichannel
  • zintegrować domową witrynę e-sklepu z jego profilem w portalach Allegro, Amazon czy eBay
  • przejąć obowiązki związane z prowadzeniem Strefy Klienta
  • zająć się współpracą z kurierami realizującymi dostawy zamówionych produktów
  • współpracować z systemem magazynowo-fakturowym Enova
  • zarządzać użytkownikami e-sklepu i ich uprawnieniami
  • przygotowywać potrzebne raporty.

Ta platforma jest naprawdę wszechstronna, z łatwością stanie się prawą ręką właściciela wirtualnego, szybko rozwijającego się sklepu. Jej kolejna zaleta to wyjątkowa dostępność – można z niej korzystać na różnego rodzaju sprzętach, od laptopów, przez tablety i po smartfony. Podobnie jak b2b, również ma budowę modułową, a to znaczy że spośród wspomnianych funkcji każdy przedsiębiorca może wybrać te, które są mu niezbędne albo wydają się szczególnie atrakcyjne i przydatne. Każdy musi rozważyć sam, które zadania woli wykonywać osobiście albo pozostawić je współpracownikom, a w których obszarach pozwolić się wyręczyć oprogramowaniu.

Poleganie na elektronicznym pomocniku może budzić pewne obawy – ale autorzy oprogramowania b2b uspokajają, że użytkownicy tej platformy mogą liczyć na stałą pomoc techniczną, także ze strony wszystkich partnerów tego systemu. W ten sposób właściciel e-sklepu nie musi samodzielnie szukać kogoś, kto pomoże mu rozwiązać tego rodzaju kłopoty – a to kolejny raz pomoże mu poczynić oszczędności w prowadzeniu własnego interesu.