inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

Lifestyle

Pluskwy zamieszkują tylko brudne domy. Czy aby na pewno?

Kiedy myślisz o domu zaatakowanym przez pluskwy, co przychodzi ci do głowy jako pierwsze? Poza nieuniknionym dreszczem, prawdopodobnie zaczynasz wyobrażać sobie warunki życia, które sprzyjałyby takim szkodnikom. Być może wyobrażasz sobie poplamione na żółto materace z brudnymi kołdrami zwiniętymi w kulkę w kącie, śmieci i niedojedzone pojemniki z jedzeniem zaśmiecające podłogę i wystarczającą ilość kurzu i brudu pokrywającego wszystko, aby pozbyć się ich z dużą ilością tłuszczu na łokciach.

Oczywiście, jeśli masz wyobrażenie o tym, gdzie pluskwy rozwijają się, oznacza to, że masz również obraz tego, gdzie według ciebie nie miałyby się rozwijać. Kiedy zadajesz to pytanie, prawdopodobnie wyobrażasz sobie dom, który posiada twój przyjaciel, co sprawia, że ​​za każdym razem, gdy przechodzisz przez drzwi, czujesz się, jakbyś wchodził na sesję zdjęciową do magazynu. Blaty są bez skazy, piękny wystrój, a podłogi lśnią. Z pewnością tak czyste miejsce nie mogłoby schronić się tak paskudnym szkodnikom… prawda?

Jeśli masz problem z pluskwami, już dziś skorzystaj z profesjonalnej usługi zwalczania pluskiew w Twoim domu. Przeczytaj o pluskwie domowej, o przygotowaniach do zabiegu, cenie i dostępnych terminach.

Chociaż chcielibyśmy myśleć, że pluskwy są tak łatwe do utrzymania na dystans, jak posiadanie czystego domu, niefortunna rzeczywistość jest taka, że ​​pluskwy są szkodnikami równych szans. Zgadza się. Jest tak samo prawdopodobne, że pluskwy pojawią się w idealnym domu twojego przyjaciela, jak w nędznej chacie przy drodze. 

Powód tego jest dwojaki. Po pierwsze pluskwy są świetnymi autostopowiczami. Jeśli trafisz do zapluskwionego pokoju hotelowego, wagonu w pociągu czy autobusu, pluskwy nie będą przecież wiedzieć, czy weszły do torby lub kurki osoby, która dba o czystość w domu czy nie. Ponadto, pluskwy jeśli będą miały stały dostęp do pożywienia, czyli naszej krwi, zostaną u nas na dłużej.

Pluskwy nie wymagają do przeżycia brudnych warunków życia. Potrzebują po prostu źródła pożywienia i schronienia. Każdy dom z ludźmi lub zwierzętami zapewni obie te rzeczy. Pluskwy żywią się krwią. Zwykle wychodzą w nocy i gryzą cię, gdy śpisz, a następnie wracają do ukrywania się w ciągu dnia.

Pluskwy mogą z łatwością przemieszczać się z miejsca na miejsce, ponieważ są ekspertami w podróży. Wspinają się na ubrania, bagaże, torebki, torby lub pudła, a następnie zostaną przetransportowane na tych rzeczach do nowego domu, gdzie założą sklep i zaczną się rozmnażać.

Chociaż pluskwy mogą przetrwać w każdym domu, prawdą jest, że utrzymywanie domu w czystości może im zapobiec, głównie dlatego, że szybciej je zauważysz lub ich oznaki. Jeśli posiadasz pluskwy, już dziś skontaktuj się z DDD Polska, by pozbyć się ich. Każdy dzień zwłoki to nowe osobniki, które będą żerować nocą na Twoją krew.

Podobnie, chociaż dom pełen bałaganu nie jest z natury bardziej podatny na plagę pluskiew, jeśli pluskwy wejdą do domu z dużym bałaganem, znajdą o wiele więcej miejsc do ukrycia, co znacznie utrudni ich odkrycie. Utrudnia to również ich leczenie, gdy odkryjesz problem, ponieważ przy większej liczbie dostępnych miejsc ukrycia jest więcej obszarów, które mogą potencjalnie zostać pominięte podczas leczenia.

Podsumowując, pluskwy można znaleźć w najbrudniejszym domu w Twojej okolicy, najczystszym domu w Twojej okolicy i w każdym domu pomiędzy. Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, gdy odkryjesz plagę pluskiew, to zadzwonić do profesjonalnej firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników. Pluskwy są niesamowicie dobre w ukrywaniu się (znano nawet, że chowają się w gniazdkach elektrycznych), a każda metoda zwalczania samodzielnego z pewnością pozostawi trochę w tyle, pozostawiając cię z tym samym problemem, z którym zacząłeś.