inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

projekty Aleksandry Suskiej
Lifestyle

Polska jakość i światowy design – poznaj projekty Aleksandry Suskiej

Moda na slow fashion, czyli inwestycja w dobrej jakości ubrania kupowane w mniejszych ilościach, to trend, który powinien zagościć z nami na dłużej. Dzięki twórczości takich projektantek jak Aleksandra Suska ubrania premium zyskują dużą rzeszę zwolenniczek, dla których to nie aktualne trendy stanowią wartość, ale najwyższej jakości tkaniny, przyjemne w dotyku i wytrzymałe – zupełnie inne niż te, które znajdziesz w sieciówkach. Poznaj projekty polskiej projektantki Aleksandry Suskiej i dowiedz się dlaczego warto podążać za trendem slow fashion.

O marce – polska odzież damska wg Aleksandry Suskiej

Historia marki swoje początki ma w rękodziele, które projektantka dziś postrzega jako powrót do korzeni, gdyż jej babcia również realizowała się jako uzdolniona dziewiarka. Połączenie tych genów z drobiazgowością, którą projektantka odziedziczyła po dziadku – złotniku – i tacie – konstruktorze – sprawiły, że Aleksandra już od najmłodszych lat sama projektowała ubrania – te dla lalek, a z czasem również dla siebie. Pasja do tworzenia ubrań, na początku w większości wykonanych z włóczki, przerodziła się w sposób na życie, a sama projektantka stała się właścicielką marki, która promuje polską odzież premium sygnowaną nazwiskiem twórczyni. Dziś Aleksandra Suska to marka, która specjalizuje się przede wszystkim w odzieży wykonanej z wełny, odczarowując niejako ten rodzaj włókna i nadając mu zupełnie innego, lekkiego i kobiecego charakteru.

Z jakich materiałów tworzone są kolekcje Aleksandry Suskiej?

Wełna owcza, wełna z alpaki, merynosa, kaszmir czy moher to materiały, które dominują w kolekcjach Aleksandry Suskiej. Co ciekawe, projektantka używa tych naturalnych przędz nie tylko do tworzenia wełnianych swetrów na jesień i zimę, ale także z powodzeniem wykorzystuje je również w projektach sukienek, tunik, spodni czy marynarek. Projektantka umiejętnie łączy ze sobą poszczególne przędze, co sprawia, że oferowana przez nią odzież jest dużo bardziej użyteczna, choć nadal przy jej pielęgnacji wymagana jest szczególna dbałość.

Jakie produkty tworzy Aleksandra Suska?

Marka Aleksandry Suskiej zasłynęła z ręcznie robionych swetrów wełnianych, gdzie większość z nich była zamawiana według indywidualnych życzeń klientek. Aby odzież projektantki była bardziej dostępna, obecnie powstają projekty w ramach linii READY TO WEAR, czyli swetry dziane maszynowo, które niczym jednak nie odbiegają od produktów, które wcześniej doceniły klientki. Oprócz swetrów w odsłonie kardiganu czy tuniki na kolekcję Aleksandry Suskiej składają się akcesoria z wełny, jedwabne koszule, bluzki, zwiewne sukienki oraz biznesowe marynarki, które będą tworzyć szafę świadomej siebie kobiety – eleganckiej, stylowej i zdecydowanie bardzo eko!

Dlaczego warto kupować produkty tworzone w Polsce?

Made in Poland to wciąż rzadki widok na metkach odzieży, którą nosimy. To błąd, gdyż polska odzież damska zdecydowanie ma nam dużo do zaoferowania! Popularność masowej odzieży, która podąża za aktualnymi, lecz krótkimi trendami, to obciążenie nie tylko dla naszych szaf i portfeli, ale także dla środowiska. Na szczęście temat ten coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej, również dzięki polskim twórcom takim jak Aleksandra Suska. Wełna i inne materiały, z których powstają kolekcje projektantki, pochodzą ze sprawdzonych źródeł, a wysoka jakość wykonania sprawia, że odzież od Aleksandry Suskiej nosi się latami. Zakupy w stylu slow fashion to przeciwwaga dla impulsywnego konsumpcyjnego postrzegania mody jako produktu na sezon, a nawet jedno wyjście! Odzież od projektantki można i należy łączyć, tworząc outfity na wielkie wyjścia oraz mniej zobowiązujące spotkania. Wykorzystanie oversizowego swetra do zwiewnej sukienki czy tweedowej spódniczki da efekt ultrakobiecej stylizacji – ponadczasowej i stylowej – czyli dokładnie takiej, jaką widzi kobietę Aleksandra Suska.

Materiał zewnętrzny