inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

Biznes

Powierzchnie magazynowe na wynajem – jak ich szukać?

Nie zawsze znalezienie właściwej powierzchni magazynowej jest proste. W niektórych miejscach kraju po prostu magazynów na wynajęcie jest niewiele lub wszystkie są zajęte. Do tego dochodzą też niespecyficzne oczekiwania. Im jest ich więcej, tym trudniej jest znaleźć odpowiedni budynek. Jak szukać magazynów na wynajem? Gdzie można sprawdzić ich ofertę? Skąd wiedzieć, co sprawdzi się najlepiej?

Wynajem magazynów przez pośrednika

Najprostszym sposobem jest zgłoszenie się do firmy pośredniczącej w wynajmie. To fachowcy, którzy mają swoją bazę magazynów lub współpracują z deweloperami. Zdarza się, że firmy takie jak Industrial mają dostęp do informacji o budynkach i powierzchniach, które nie zdążyły jeszcze być wystawione do wynajęcia. Pracownicy takich firm mogą wiedzieć, kiedy kończy się umowa wynajmu konkretnej przestrzeni, co ułatwia wynajęcie tej powierzchni od razu, kiedy się zwolni lub nawet zarezerwowanie jej wcześniej. Pośrednik bierze też na siebie sporą część formalności związanych z wynajmem. Koniecznie trzeba pamiętać, że powierzchnie magazynowe wynajmuje się na podstawie zawartej umowy. To z kolei wiąże się z dokumentami i negocjacjami warunków. Nie ulega jednak wątpliwości, że najłatwiej jest przygotować odpowiednią listę oczekiwań i zwrócić się po pomoc do pośredników lub firm, która same nadzorują różnego typu magazyny i w ich ofercie może znaleźć się coś odpowiedniego. Często takie firmy mają konkretne plany własnego rozwoju i mogą też zaproponować skorzystanie w najbliższej przyszłości z dopiero budowanych magazynów.

Sprawdź okolicę

Dość skutecznym rozwiązaniem jest też przeszukanie interesującej okolicy. Na początek należy wyznaczyć rejon, jaki będzie najlepszy. Magazyn powinien być łatwo dostępny, mieć dobry dojazd i być dobrze skomunikowany z resztą punktów sieci dystrybucji. Chodzi o to, by korzystanie z magazynu było proste. Jeśli więc wiesz, w jakim rejonie musi być twoja nowa przestrzeń magazynowa, to możesz jej po prostu szukać w tej okolicy. Jak? Najlepiej zacząć od umieszczanie ogłoszenia np. na słupach w okolicy albo na lokalnych grupach w internecie. W ten sposób dasz znać osobom mieszkających w tej okolicy, że jesteś zainteresowany wynajmem. To staroświecka metoda, która w niektórych regionach wciąż się sprawdza. W ten sposób najłatwiej jest znaleźć magazyn, który należy do osoby prywatnej, choć nie jest to ścisłą regułą. Najważniejsze w tym wypadku jest otwarcie się na nowe możliwości i sprecyzowanie konkretnych oczekiwań. Im będą one bardziej wyraźnie zdeklarowane, tym większa szansa na to, że znajdzie się odpowiadająca im przestrzeń.