inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

Pożyczka gotówkowa
Finanse

Pożyczka gotówkowa – 7 najważniejszych kwestii

Potrzebujesz zastrzyku gotówki na realizację marzeń, planów i celów? Sięgnij po niedrogą pożyczkę gotówkową. W artykule omówimy 7 kluczowych kwestii, na które warto zwrócić uwagę przed zawarciem umowy z pożyczkodawcą.

Pożyczka gotówkowa to popularny produkt finansowy dostępnych w ofertach banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Bezpieczny, niedrogi i łatwo dostępny umożliwia pozyskanie dodatkowych środków finansowych na dowolny cel. Jeśli rozważasz sięgnięcie po pożyczkę gotówkową, sprawdź, co musisz wiedzieć przed złożeniem wniosku pożyczkowego.

Pożyczka pożyczce nierówna

Pożyczka gotówkowa to ogólne określenie popularnego produktu finansowego. Parametry pożyczek dostępnych w poszczególnych instytucjach finansowych są jednak bardzo różne. Aby ta, którą wybierzesz, była nie tylko niedroga, ale także prosta w obsłudze i maksymalnie dostosowana do twoich potrzeb, przed złożeniem wniosku pożyczkowego dokładnie porównaj parametry poszczególnych produktów. Na które warto szczególnie zwrócić uwagę?

1. Dostępne kwoty

Kwoty pożyczek gotówkowych wahają się od kilku do kilkuset tysięcy złotych. Jeśli wiesz już, ile pieniędzy potrzebujesz na realizację swych planów, wyselekcjonuj oferty, które spełniają kryterium kwotowe.

2. Koszty

Koszt pożyczenia pieniędzy to kolejny parametr, który w zależności od konkretnego pożyczkodawcy może znacząco się różnić. Nie definiuje go jednak oprocentowanie, lecz wskaźnik RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). RRSO zawiera w sobie wszystkie dodatkowe koszty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy (także prowizję czy ewentualne ubezpieczenie) i precyzyjnie ilustruje, ile w skali roku zapłacisz za pożyczone pieniądze. Porównanie RRSO wybranych w pierwszym kroku pożyczek pozwoli ci znaleźć najtańszą i zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.

3. Wymagania w stosunku do wnioskujących

Instytucje finansowe udzielające pożyczek gotówkowych nie stawiają wnioskującym wygórowanych wymagań. Do pożyczenia pieniędzy z reguły wystarczy bycie osobą pełnoletnią z pełną zdolnością do czynności prawnych, posiadającą dowód osobisty, numer PESEL i wymaganą przez pożyczkodawcę zdolność kredytową, czyli zdolność do terminowej spłaty zobowiązania. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, upewnij się jednak, że sięgając po konkretną pożyczkę, nie będziesz musiał spełnić dodatkowych warunków.

4. Wymagane dokumenty

W zależności od kwoty do zaciągnięcia pożyczki gotówkowej będziesz potrzebował wyłącznie dowodu osobistego lub także dodatkowych dokumentów. Może być to roczna deklaracja podatkowa PIT, dokument od pracodawcy potwierdzający wysokość i źródło dochodu czy wyciąg z rachunku z ostatnich miesięcy.

5. Sposób złożenia wniosku

Dziś złożenie wniosku o pożyczkę gotówkową jest możliwe nie tylko w oddziale instytucji finansowej, ale także przez internet, aplikację mobilną, a nawet przez telefon. Aby proces wnioskowania o dodatkowe środki był wygodny i komfortowy, wybierz tryb, który najbardziej ci odpowiada.

6. Tempo wydania decyzji pożyczkowej

Jeśli chcesz sfinansować nieprzewidziane wydatki, które nie mogą czekać, tempo wydania decyzji pożyczkowej jest bardzo ważnym kryterium do wyboru pożyczkodawcy. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i przedłużającego się oczekiwania, upewnij się, ile czasu potrzebuje pożyczkodawca, aby wydać decyzję i wypłacić środki.

7. Dodatkowe udogodnienia

Niższe oprocentowanie za wpływ wynagrodzenia na konto, wakacje pożyczkowe? Choć
dodatkowe udogodnienia nie powinny być najważniejszym kryterium wyboru pożyczki, będą świetnym dodatkiem do niskiego RRSO i szybkiego tempa wydania decyzji pożyczkowej.

Niedroga, wygodna i prosta w obsłudze pożyczka gotówkowa pomoże ci realizować plany i marzenia. Wybrana w przemyślany, racjonalny sposób precyzyjnie odpowie na twoje potrzeby, nie obciążając portfela.

Źródło:
https://www.money.pl/banki/poradniki/artykul/pozyczki-gotowkowe—na-co-uwazac-czym-sie,159,0,2413727.html

Artykuł sponsorowany