inqbator.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Praca dla opiekunek
Praca

Praca dla opiekunek osób starszych w Hannoverze

Szukasz pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Na bardzo dobre warunki zatrudnienia możesz liczyć w Hannoverze. Interesujące oferty pracy, liczne atrakcje turystyczne, miejsca do wypoczynku i wygodna komunikacja miejska, sprawiają, że miasto to jest częstym celem podróży turystów oraz obcokrajowców szukających dobrze płatnego zatrudnienia – w tym także opiekunek seniorów.

Praca opiekunki – na czym polega?

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem pracy jako opiekunka osób starszych w Hannoverze, konieczne zapoznaj się z naszym poradnikiem. Sprawdź, z jakimi obowiązkami wiąże się ten zawód, jakie są jego zalety oraz co ma do zaoferowania Hannover.

Na samym początku warto podkreślić, że praca opiekunki to nierzadko długie godziny spędzone z bardzo wymagającym podopiecznym lub podopiecznymi. Decydując się na tego typu pracę, należy wziąć zatem pod uwagę, że jest to wymagający zawód, który często wiąże się zarówno z obciążeniem fizycznym, jak i psychicznym. Wysokie wynagrodzenie oraz dobre warunki pracy sprawiają jednak, że cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród obcokrajowców.

Warto podkreślić, że zakres obowiązków będzie różnił się w zależności od stanu zdrowia podopiecznego. Do standardowych zadań, z którymi możemy spotkać się na stanowisku opiekuna osób starszych, należą m.in.:

  • pomoc w utrzymaniu higieny,
  • pomoc w ubieraniu,
  • pomoc w jedzeniu,
  • przygotowywanie posiłków,
  • robienie zakupów,
  • spędzanie wspólnego czasu np. spacery, gry itp.
  • przypominanie o przyjmowaniu leków (podawać leki i wykonywać czynności medyczne mogą jedynie opiekunki o odpowiednich kwalifikacjach).

Hannover – wyjątkowe miasto

Hannover to stolica kraju związkowego Dolna Saksonia z liczbą mieszkańców oscylującą w granicach 523 642 tys. Wielbiciele łakoci mogą kojarzyć je dzięki pysznym ciasteczkom Leibniz. Ponadto urokliwa architektura, interesujące zabytki, wydarzenia kulturalne i muzea, sprawiły, że miasto stało się popularne wśród turystów.

Warto dodać, że w Hannoverze bardzo dobrze rozwinięty jest przemysł transportowy. Dzięki rozbudowanej sieci kolejowej oraz portowi lotniczemu można szybko i łatwo przemieszczać się nie tylko w obrębie kraju, ale także poza nim. Aspekt ten jest szczególnie istotny dla pracujących tam obcokrajowców, ponieważ dzięki temu podróżowanie do bliskich staje się niemal bezproblemowe.

Historia i zabytki Hannoveru

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w Hannoverze prężnie rozwija się turystyka kulturowa. W mieście działają m.in. opery (Opernhaus Hannover), teatry (Schauspielhaus Hannover) oraz wiele muzeów np.: Sprengel Museum, Luftfahrtmuseum, Historisches Museum, Niedersachsisches Landesmuseum itd.

Dodatkowo można tutaj spędzić czas, zwiedzając Stary Ratusz w stylu gotyckim, Ogrody Królewskie, czy Nowy Ratusz w stylu późnego historyzmu. Sporym zainteresowaniem cieszy się także klub hokejowy “Hannover Scorpions”, klub piłkarski “Hannover 96” oraz klub piłki ręcznej TSV Hannover-Burgdof. Z kolei, jeśli wolisz wypoczywać na łonie natury, to na pewno będziesz zachwycony miejscowymi parkami, jeziorami oraz rzekami. Hannover to zdecydowanie miasto dla każdego.

Zalety i wady pracy w opiece

Zawód opiekuna osób starszych ze względu na swoją specyfikę nie będzie odpowiedni dla każdego. Jak wiemy, osoby starsze często, mają zmienne nastroje oraz cierpią z powodu rozmaitych schorzeń charakterystycznych dla sędziwego wieku. W takich sytuacjach cechy takie jak cierpliwość i empatia odgrywają kluczową rolę.

Warto także mieć świadomość, że w niektórych przypadkach opieka nad osobami starszymi wymaga bardzo dobrej kondycji fizycznej. Przykładowo pielęgnacja odleżyn wiąże się z dźwiganiem seniora. Bardzo istotne jest więc, aby opiekun był w dobrej formie. Do zleceń, w których podopieczny jest niesamodzielny i potrzebuje kompleksowej opieki – np. dźwigania lub przenoszenia – często wybierani są mężczyźni, którym takie czynności przychodzą łatwiej.

Należy jednak pamiętać, że mimo że opieka nad seniorem nie należy do najłatwiejszych to, niesie ze sobą wiele pozytywów. Często zdarza się, że opiekunka nawiązuje z podopiecznym wyjątkową, wartościową dla obu stron więź. Co więcej, opiekunowie nierzadko mówią o satysfakcji, jaką odczuwają po zobaczeniu uśmiechu i wdzięczności za pomoc na twarzy seniora.

Praca opiekunki osób starszych w Hannoverze

Hannover to idealne miejsce do podjęcia pracy w charakterze opiekunki osób starszych. Poza bardzo dobrymi warunkami do życia i szeregiem atrakcji, z których można korzystać w czasie wolnym, opiekunowie seniorów mogą liczyć także na znacznie większe zarobki oraz atrakcyjne premie. Za miesiąc pracy w Niemczech opiekunka otrzyma od 1000 do 1900 euro. Średnia płaca wynosi tutaj ok. 1500 euro. Są to atrakcyjniejsze warunki, porównując do tych, na które możemy liczyć, pracując na takim stanowisku w Polsce.

Dodatkowo należy także wspomnieć, że często opiekunka podczas zlecenia ma zapewnione bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie oraz transport – w zależności od agencji lub firmy opiekuńczej, z którą nawiązujemy umowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.