inqbator.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

faktoring
Biznes

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, co daje faktoring dla transportu!

Prowadzenie biznesu w branży transportowej może być wymagające ze względu na długie terminy płatności oraz stałe, wysokie koszty związane z utrzymaniem floty. Właśnie dlatego coraz więcej przewoźników decyduje się obecnie na usługę jak faktoring – finea.pl/finea-transport/.

Jak działa faktoring dla transportu?

Faktoring jest typem usługi pozwalającej na uzyskanie środków z wystawionych faktur w ciągu jednego dnia. Świadczony jest on przez faktorów – firmy faktoringowe.

Usługa faktoringu polega na finansowaniu faktur, dając dostęp do szybkiej gotówki na prowadzenie działalności. Dzięki temu pozwala ona na zredukowanie ryzyka związanego z prowadzeniem biznesu – obniża niebezpieczeństwo wystąpienia zatorów płatniczych, niewypłacalności, a w konsekwencji bankructwa.

Obecnie bardzo popularny jest także faktoring dla transportu, który wspiera firmy transportowe w codziennej działalności, zapewniając im szybki dostęp do gotówki z realizowanych usług.

Taka usługa skierowana jest zarówno do firm prowadzących przewozy krajowe, jak i międzynarodowe, dlatego też sprawdza się ona w przypadku zróżnicowanych kontrahentów.Faktoring dla firm transportowych – najważniejsze korzyści

Co daje faktoring dla firm transportowych?

Wśród jego najważniejszych korzyści znajdują się poniższe:

Dostęp do środków nawet w ciągu jednego dniaFirma faktoringowa przekazuje środki do swoich klientów w krótkim czasie, dlatego można uzyskać je nawet w ciągu jednego dnia od momentu wystawienia faktury. Dotyczy to również faktur mających dłuższe terminy płatności, na przykład 3 miesiące.

Brak potrzeby wykonania cesji wierzytelnościAby skorzystać z faktoringu, nie trzeba prowadzić cesji wierzytelności. W tym celu wykorzystuje się cichy faktoring dla firm transportowych. Dzięki niemu można zachować dobre stosunki z kontrahentami.

Stały monitoring płatnościFirma faktoringowa kontrolują spływ należności, dlatego też stale monitorują je, by w razie potrzeby szybko zareagować na jakiekolwiek opóźnienia. To również zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia biznesu.

Proste finansowanieFaktoring dla transportu jest obecnie dostępny również przez internet, dzięki czemu można skorzystać z niego w dowolnym miejscu. Należy tylko zalogować się na swoje konto i dodać fakturę, by otrzymać pieniądze.

Brak problemów z opłatą kosztówFirma decydująca się na faktoring transportowy może też bez problemów opłacać wszystkie koszty, na przykład składki ubezpieczeniowe, wynagrodzenia pracowników, podatki, paliwo, serwisy samochodów, ubezpieczenia, raty leasingowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.