inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

faktoring
Biznes

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, co daje faktoring dla transportu!

Prowadzenie biznesu w branży transportowej może być wymagające ze względu na długie terminy płatności oraz stałe, wysokie koszty związane z utrzymaniem floty. Właśnie dlatego coraz więcej przewoźników decyduje się obecnie na usługę jak faktoring – finea.pl/finea-transport/.

Jak działa faktoring dla transportu?

Faktoring jest typem usługi pozwalającej na uzyskanie środków z wystawionych faktur w ciągu jednego dnia. Świadczony jest on przez faktorów – firmy faktoringowe.

Usługa faktoringu polega na finansowaniu faktur, dając dostęp do szybkiej gotówki na prowadzenie działalności. Dzięki temu pozwala ona na zredukowanie ryzyka związanego z prowadzeniem biznesu – obniża niebezpieczeństwo wystąpienia zatorów płatniczych, niewypłacalności, a w konsekwencji bankructwa.

Obecnie bardzo popularny jest także faktoring dla transportu, który wspiera firmy transportowe w codziennej działalności, zapewniając im szybki dostęp do gotówki z realizowanych usług.

Taka usługa skierowana jest zarówno do firm prowadzących przewozy krajowe, jak i międzynarodowe, dlatego też sprawdza się ona w przypadku zróżnicowanych kontrahentów.Faktoring dla firm transportowych – najważniejsze korzyści

Co daje faktoring dla firm transportowych?

Wśród jego najważniejszych korzyści znajdują się poniższe:

Dostęp do środków nawet w ciągu jednego dniaFirma faktoringowa przekazuje środki do swoich klientów w krótkim czasie, dlatego można uzyskać je nawet w ciągu jednego dnia od momentu wystawienia faktury. Dotyczy to również faktur mających dłuższe terminy płatności, na przykład 3 miesiące.

Brak potrzeby wykonania cesji wierzytelnościAby skorzystać z faktoringu, nie trzeba prowadzić cesji wierzytelności. W tym celu wykorzystuje się cichy faktoring dla firm transportowych. Dzięki niemu można zachować dobre stosunki z kontrahentami.

Stały monitoring płatnościFirma faktoringowa kontrolują spływ należności, dlatego też stale monitorują je, by w razie potrzeby szybko zareagować na jakiekolwiek opóźnienia. To również zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia biznesu.

Proste finansowanieFaktoring dla transportu jest obecnie dostępny również przez internet, dzięki czemu można skorzystać z niego w dowolnym miejscu. Należy tylko zalogować się na swoje konto i dodać fakturę, by otrzymać pieniądze.

Brak problemów z opłatą kosztówFirma decydująca się na faktoring transportowy może też bez problemów opłacać wszystkie koszty, na przykład składki ubezpieczeniowe, wynagrodzenia pracowników, podatki, paliwo, serwisy samochodów, ubezpieczenia, raty leasingowe.