inqbator.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Lifestyle

Rodzaje oświetlenia w salonie

Salon w każdym domu jest bardzo ważnym miejscem. Spędzamy w nim dużo czasu, a on zazwyczaj spełnia wiele funkcji. W salonie przyjmujemy gości, odpoczywamy, bawimy się z dziećmi lub pracujemy. Jak widać, musi być on dopasowany do wielu różnych potrzeb. Jednym z podstawowych elementów, który wpływa na jakość użytkowania salonu, jest odpowiednio dobrane oświetlenie. W salonie nie możemy polegać tylko i wyłącznie na jednym źródle światła. W tym przypadku zasada im więcej tym lepiej sprawdzi się doskonale.

Jak dobrać oświetlenie?

Podstawowym celem oświetlenie jest zastąpienia w pomieszczeniach światła dziennego. Główne źródło światła najlepiej jest zamontować w centralnym miejscu, tak aby oświetlenie dochodziło w każde miejsce. Oczywiście, jeżeli nasz salon ma jakieś nietypowe kształty, to musimy dopasować do nich źródła górnego światła. Oświetlenie może być podwieszone pod sufitem lub wbudowane w sufit.

To, na jaki rodzaj oświetlenie się zdecydujemy, zależy w dużej mierze, od wysokości pomieszczenia. W przypadku wysokiego salonu doskonale sprawdzi się lampa wisząca, w przypadku niskich pomieszczeń lepiej postawić na plafony.

Jeżeli nasz salon jest przestronny, to dobrze sprawdzi się lampa z kilkoma żarówkami. Dzięki temu możemy ją tak ustawić, że światło będzie padało w wielu kierunkach. Lampa zamontowana na suficie może świecić zarówno w dół, jak i w górę. W tym drugim wypadku sufit najlepiej jest pomalować na biało.

Warto rozważyć montaż ściemniaczy przy włącznikach, które pozwolą na regulację natężenia światła. Takie rozwiązanie sprawia, że oświetlenie nabiera funkcji dekoracyjnej.

Dopełnienie oświetlenie górnego

Lampy podłogowe są doskonałym uzupełnieniem oświetlenia w salonie. Najlepiej jest ustawić je w okolicy kanapy lub fotela. Lampa podłogowa może mieć klosz, abażur lub tylko dekoracyjną żarówkę. Szeroki wybór znajdziecie na stronie https://inergia.pl/. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie lampy z modelem pomocniczym.

Drugim popularnym rodzajem lamp, są lampy ozdobne. Nadają one charakteru i jednocześnie dekorują wnętrza. Lampy dekoracyjne zazwyczaj ustawiamy na stolikach pomocniczych lub na biurku. Zazwyczaj pełnią one funkcję dekoracyjną. W razie potrzeby zapewniają jednak również dyskretne oświetlenie.

Jak widać, wybór oświetlenie do salonu jest bardzo szeroki i każdy bez problemu znajdzie coś idealnie dopasowane do swoich potrzeb. Jeżeli nie jesteś pewny, na jaki rodzaj oświetlenie postawić, zawsze możesz zapytać doradcę w sklepie lub poszukać inspiracji na stronach internetowych.