inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

oprogramowanie NX CAM
Lifestyle

Specjalistyczne oprogramowanie NX CAM od CAMdivision

Firma CAMdivision jest największym platynowym partnerem handlowym Siemens Digital Industries Software w Polsce & FY 2022. Posiada prestiżowy status SMART EXPERT w dziedzinie NX CAD/CAM, TEAMCENTER i Solid Edge. Oferuje kompletne rozwiązania CAx/PLM w oparciu o system NX Siemens. Specjalizuje się we wdrożeniach pakietów wspomagających wszelkie prace związane z rozwojem produktów i ograniczeniem kosztów produkcji.

NX CAM Siemens – oprogramowanie w pełni zintegrowane z NX CAD

Nowoczesne rozwiązania softwarowe znajdują zastosowanie w nawet najbardziej wymagających branżach przemysłowych. Zaliczyć do nich można oprogramowanie NX CAM. To system z najwyższej półki, który zajmuje wiodącą pozycję w przemyśle Automotive, Aerospace, Mold & Die.  Moduł specjalistycznego oprogramowania może pracować jako w pełni zintegrowany pakiet z NX CAD lub stanowić niezależne stanowisko CAM. System wyższego rzędu jest dostępny w polskiej wersji językowej, a to przyspiesza jego wdrożenie w praktyce.

Oprogramowanie CAD/CAM sprawdzi się w praktycznie każdym przedsiębiorstwie. Niezależnie od tego, czy projektowane są elementy z metalu, kompozytów czy tworzyw sztucznych, można je z łatwością dopasować do potrzeb dużych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją masową. Programowanie CAD/CAM wspomaga prace związane z rozwojem innowacyjnych produktów i optymalizuje procesy produkcyjne. Bywa wykorzystywane do wytwarzania prototypów, gotowych części oraz całych serii.

Oprogramowanie CAM – najważniejsze funkcje

Posiada zestaw unikalnych funkcjonalności i specjalizowane aplikacje, które służą do programowania obrabiarek CNC, frezarek, tokarek, robotów frezujących, wycinarek drutowych czy maszyn pomiarowych CMM. Program CAM wyróżnia się spośród dostępnych na rynku. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań nadaje się również do programowania drukarek 3D i obrabiarek hybrydowych.

Do kluczowych funkcji oprogramowania NX CAM należy:

  • Synchronous Technology – pozwala na bezpośrednią edycję plików wczytanych z dowolnych systemów CAD,
  • symulacja pracy obrabiarki na bazie kodu NC,
  • optymalizacja posuwu – na przykład podczas frezowania 3-5-osiowego,
  • znaczne skrócenie czasu pracy dzięki możliwości wskazywania do obróbki wybranych powierzchni,
  • brak konieczności przeliczania ścieżki podczas zmiany położenia bazy.

Programowanie CAM umożliwiawymianę danych i oferuje wiele strategii obróbczych. Daje możliwość importu czy eksportu plików w różnych formatach.

Firma CAMdivision – dostawca oprogramowania NX CAD/CAM

CAMdivision jest wiodącym partnerem Siemens w zakresie wdrożeń i rozwoju software oraz pionierem polskiego tłumaczenia interfejsu NX CAD, NX CAM, NX Mold & Die, NX Progressive Design.Firma została włączona do prestiżowego programu NX EAP (Early Adopter Program). CAMdivision aktywnie uczestniczy w testach najnowszych wersji. Polski dostawca oprogramowania Siemens NX CAM otrzymał wiele wyróżnień oraz europejskich nagród.

Program CAD/CAM jest łatwy do opanowania i niezwykle przydatny w obróbce brył czy opracowaniu innowacyjnych produktów. Pozwala na szybkie projektowanie oraz niemal natychmiastowe wytwarzanie nowych wyrobów. Systemy CAD/CAM są dużym wsparciem podczas przygotowywania projektów 2D i 3D. W znacznym stopniu wspomagają modyfikację, analizę oraz optymalizację. Dodatkowo zwiększają jakość tworzonego projektu. Wspomagane komputerowo projektowanie CAD/CAM jest szeroko rozpowszechnione na polskim i światowym rynku motoryzacyjnym, lotniczymczy przemysłowym.

Podsumowanie

Oprogramowanie NX CAD/CAM cieszy się ogromną popularnością wśród inżynierów, projektantów oraz analityków. Pozwala wyeliminować potencjalne błędy w projekcie i umożliwia opracowanie zapisu dokumentacji technicznej. Polecanym dystrybutorem specjalistycznego oprogramowania i platynowym partnerem SIemens Digital Industries Software w Polsce jest firma CAMdivision, do której należy ponad 3/4 wdrożeń pakietów Tooling oraz blisko 2/3 licencji NX CAD/CAM & TEAMCENTER!