inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

Lifestyle

Tańsza alternatywa dużego wesela?

Pandemia Covid-19 oraz konflikt, który wybuchł na Ukrainie sprawiły, iż ceny wielu artykułów spożywczych oraz mediów wystrzeliły w górę. Drożeje dosłownie wszystko, ale jednocześnie ludzie chcą żyć tak jak wcześniej. Z tego powodu, branża weselna musi działać i przystosowywać się do zmieniającej się rzeczywistości. Obecnie wiele osób rezygnuje z dużych wesel na rzecz mniejszych przyjęć. Czy w niedużej sali można zorganizować fajną zabawę?

Małe wesele coraz popularniejsze

Jak już wspomniano, w dzisiejszych czasach ludzie rezygnują z wielkich imprez na rzecz spotkań w dużo mniejszym gronie. Jest to okazja do zrewidowania listy gości i wybrania ludzi, z którymi chce się przeżyć tą jedną z najważniejszych chwil w ludzkim życiu. Małe wesele ma to do siebie, iż uczestniczą w nim najbliżsi z najbliższych, przez co wszyscy bardzo dobrze się bawią.

Organizacja imprezy na dużo mniejszą skalę posiada bardzo wiele zalet. Przede wszystkim ogranicza się koszty, które w dzisiejszych czasach mogą być bardzo duże, przez co para młoda nie będzie musiała posiłkować się pożyczkami u rodziców bądź w placówce banku. Redukując liczbę gości można znacznie zmniejszyć całościowy koszt imprezy, co powinno być do udźwignięcia przez większość nowożeńców.

Jednocześnie, sala weselna nie musi być bardzo dużym obiektem co zwiększa ilość dostępnych opcji i można znaleźć palcówkę w bardziej przyjaznej lokalizacji. W ten sposób można zorganizować zabawę w miejscu, do którego większość osób ma dobry dojazd. 

Jakie są wady niedużego wesela?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, iż trzeba zdecydować się na pewną selekcję wśród gości. To może powodować pewne niesnaski rodzinne, które będą ciągnęły się przez długi czas. Nawet pomimo zaproszenia większości ludzi na ślub może okazać się, że nie będą chętni dołączyć na ceremonię w kościele wiedząc, iż nie zostali zaproszeni na zabawę weselną. Jest to problem, z którym zmaga się większość osób mających bardzo duże rodziny.

Para młoda nie powinna jednak martwić się tym problemem szczególnie teraz. Ludzie muszą zrozumieć, iż nikt z nas nie posiada worka z pieniędzmi i każdy musi organizować zabawę, na którą go stać. W przeciwnym razie ludzie zadłużaliby się tylko po to, aby spełnić zachcianki rodziny. Tego typu sytuacje mogą prowadzić do problemów finansowych pary młodej i zadłużania się już na początku wspólnej drogi. Nie jest to wymarzony początek małżeństwa…

Decyzja o małym weselu. Jak je zorganizować?

Kiedy para młoda podejmie ostateczną decyzję o tym, że nie zamierza robić dużej imprezy, musi rozpocząć przygotowania. Sala weselna goparty.pl będzie idealnym wyborem na nieduże przyjęcie. Jest to przykład miejsca, które pomieści 50 osób, a jednocześnie zapewnia wystarczającą ilość miejsca do tańca oraz możliwość wyjścia i odpoczynku na zewnątrz. Warto o tym pamiętać szczególnie kiedy wśród gości są starsze osoby, ponieważ w ten sposób mogą wyjść na chwilę, aby się przewietrzyć.

Warto zastanowić się nad tym, czy koniecznie potrzebne są usługi fotografa oraz DJ’a. Przy niedużej liczbie osób muzyka może lecieć z laptopa, a zgrana grupa ludzi nie potrzebuje specjalnego zachęcania do zabawy. W ten sposób można nieco zmniejszyć koszty, które trzeba ponieść podczas organizowania zabawy weselnej. Z drugiej strony, w dzisiejszych czasach każdy posiada smartfon z bardzo dobrym aparatem, więc zdjęć z imprezy na pewno nie zabraknie, więc warto zastanowić się wyłącznie nad sesją ślubną w plenerze, gdyż jest to wspaniała pamiątka.

Podsumowując, nieduże wesela stają się coraz bardziej popularne, ponieważ ludzie szukają możliwości na znalezienie oszczędności. Najłatwiejszą drogą ku temu jest ograniczenie liczby gości, którzy zostaną zaproszeni na imprezę. Organizacja wesela na maksimum 50 osób niesie ze sobą wiele zalet, a para młoda może dobrze się bawić w najbliższym gronie. Jednocześnie należy pamiętać, że części rodziny może się to nie spodobać. Trudno jest jednak zadowolić wszystkich szczególnie kiedy sytuacja wokół nie zachęca do organizowania bardzo dużych imprez.