inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

Worki na śmieci
Lifestyle

Worki na śmieci i segregowanie odpadów – co należy wiedzieć?

Worek na śmieci, jaki jest, każdy widzi. Wbrew pozorom kwestia tymczasowego składowania odpadów na terenie domu czy zakładu pracy jest jednak bardziej skomplikowana, niż się na pierwszy rzut oka wydaje. Na szczęście ciągle powstają nowe rozwiązanie, które ułatwiają życie. Oto kilka słów o segregowaniu i składowaniu odpadów!

Jak wybrać odpowiedni typ worka na śmieci?

To pozornie błahe pytanie może mieć tak naprawdę wiele odpowiedzi. Po pierwsze trzeba wybrać odpowiedni rozmiar, dobrany oczywiście także do rozmiaru kubła. Worki 15 i 35 litrowe to dobry wybór do łazienki lub do kosza w kuchni, nie zajmują one wiele miejsca. Worki 60 litrowe są uniwersalne i sprawdzą się w przydomowym śmietniku, a 120 litrowe to wybór dla dużych domostw lub zakładów pracy. Teraz należy wybrać odpowiedni rodzaj worka, na przykład w kuchni gdzie zdarza się wyrzucać pozostałości po jedzeniu, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z worków antybakteryjnych, które hamują rozwój bakterii i pleśni. Przy częstym wynoszeniu śmieci wygodne będą worki z taśmami ściągającymi i systemem „bag in bag”, w którym wszystkie worki znajdują się od razu w kuble i wystarczy wyjąć ten aktualnie zużyty. Ważnym czynnikiem wyboru powinna być wytrzymałość, którą gwarantują mocne szwy boczne i przy dnie. Dodatkowo miłym akcentem będzie worek z aromatem, neutralizujący przykre zapachy.

Jak skutecznie segregować odpady?

Segregowanie odpadów to nie tylko obowiązek prawny, ale i powinność wynikająca z dbałości o środowisko. Zebrane w ten sposób odpady są nieporównywalnie łatwiejsze w recyklingu i mogą stać się na przykład… nowymi workami na śmieci! Worki mogą być także w różnych kolorach, co ułatwia odpowiednią segregację. Wszystkie powyższe ich rodzaje można znaleźć pod adresem https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci, dodatkowo można mieć pewność, że wszystkie z nich pochodzą z recyklingu. Jeśli chodzi o sam wybór tego gdzie wyrzucić śmieci, to wystarczy nauczyć się kilku podstawowych kolorów i oczywiście zachować odrobinę samodyscypliny. Przedstawiają się one następująco:

  • niebieski – papier, makulatura
  • żółty – metale i tworzywa sztuczne
  • zielony – szkło kolorowe
  • biały – szkło bezbarwne
  • brązowy – odpady biodegradowalne

Pozostałe śmieci należy wrzucić do kubła z mieszanymi odpadami. Choć powyższy podział jest intuicyjny, należy w razie wątpliwości przyjrzeć się informacjom, które często można znaleźć na kubłach. Wspólny wysiłek w segregowaniu śmieci sprawi, że nasza planeta stanie się lepszym miejscem! Odpowiednie worki na odpady są zaś niezastąpione w ich bezpiecznym i efektywnym gromadzeniu.