inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

wyposażenie biura
Finanse

Aktywne biuro – to już nie moda, ale prawdziwa potrzeba

Ćwiczenia w biurze? – Dlaczego nie! Absolutnie nie jest to żadna ekstrawagancja, ale troska o zdrowie i sprawność pracowników. Praca siedząca to ryzyko niosące ze sobą podatność na bardzo wiele chorób i dolegliwości, które z czasem mogą się bardzo pogłębiać. Można ich uniknąć, a na pewno zmniejszyć ryzyko powstania, organizując i wyposażając odpowiednio przestrzeń biurową. Przekonaj się jak!

Biurko, które skłania do zmiany pozycji

Wyposażenie biura to przede wszystkim biurka oraz fotele i to przy nich odbywa się zdecydowana większość zajęć. Te sprzęty powinny być dopasowane pod konkretnego pracownika – w przeciwnym wypadku powinny posiadać regulację wysokości. Ma to decydujący wpływ nie tylko na prawidłową postawę, ponieważ regulacja wysokości biurka to możliwość pracy na stojąco i tym samym możliwość zmiany pozycji, co dla kości, stawów i mięśni ma niebagatelne znaczenie. Postawa stojąca to także lepsze krążenie, a nawet większa objętość płuc, co ma wpływ na jakość głosu. Regulowane biurko łatwo dopasować na optymalną wysokość w szybki i prosty sposób nawet kilkakrotnie wciągu dnia.

Aktywne krzesło – AJprodukty

Wyposażenie biura, które skłania do lekkiego ruchu i zmiany pozycji podczas pracy siedzącej, to także aktywne krzesła. Tradycyjne fotele z powodzeniem można zastąpić takimi sprzętami jak stołki ergonomiczne, siodłowe czy balansujące. Jeszcze lepszym rozwiązaniem są piłki balansujące, które aktywują pracę mięśni brzucha czy pleców. W większości są one tak zaprojektowane, aby pracownik mógł wykonywać swoją pracę biurową.

Idziemy dalej, czyli lekki trening w biurze

Jeśli pozwala na to przestrzeń biurowa, to z powodzeniem można ją również uzupełnić w dodatkowe sprzęty do lekkich ćwiczeń, z których pracownik będzie mógł skorzystać przed rozpoczęciem pracy lub w czasie przerwy. Są to AJprodukty takie jak bieżnie biurowe, rowery treningowe biurowe czy platformy balansujące. Pamiętaj, że zawsze jest to inwestycja w kondycję i sprawność pracownika – aktywne biuro to obecnie w dobie schorzeń wywołanych siedzącym trybem życia prawdziwa deska ratunkowa.

Komfort pod względem akustycznym

Hałas w biurze to często niepotrzebny rozpraszacz, którego bardzo łatwo można uniknąć. Rozwiązaniem są ścianki wygłuszające, które w bardzo dużym stopniu podnoszą jakość pracy, więc nie sposób ich nie zaliczyć do integralnych elementów każdego aktywnego biura.

AJprodukty to wyposażenie biura, które skłania do zmiany pozycji podczas pracy siedzącej – tylko w ten sposób możesz zadbać o kondycję pracownika, który w jednej pozycji spędza codziennie co najmniej 8 godzin.