inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

magazyn
Biznes

Jakie magazyny można wynająć w Lublinie?

Poszukując dogodnej lokalizacji na centrum dystrybucyjne w Polsce Wschodniej, Lublin wydaje się jedną z najciekawszych opcji. To największy ośrodek miejski na wschód od Warszawy, dobrze skomunikowany ze stolicą i naszymi wschodnimi sąsiadami, a dzięki nowym inwestycjom drogowym, w przyszłości również z północną i południową częścią kraju. Nowoczesne magazyny w Lublinie są konkurencyjne cenowo wobec obiektów zlokalizowanych wokół Warszawy, a zatem mogą być dla nich ciekawą alternatywą.

Nowoczesne powierzchnie magazynowe

Co prawda lubelski rynek magazynowy pod względem dostępnej, nowoczesnej powierzchni magazynowej na razie ustępuje innym rynkom regionalnym, ale poprawiające się skomunikowanie miasta sprawia, że staje się on coraz atrakcyjniejszą opcją dla firm szukających dogodnej lokalizacji na centrum dystrybucyjne obsługujące wschodnią część Polski. Wynajęcie nowoczesnego magazynu na terenie Lublina nie powinno być dużym problemem, ale warto się spieszyć, bo dostępna powierzchnia magazynowa może szybko się skończyć. Nowe magazyny w Lublinie to przede wszystkim inwestycje prowadzone przez wielkich międzynarodowych operatorów logistycznych, takich jak Panattoni, ale na terenie miasta i w jego najbliższym sąsiedztwie, znaleźć można również nowe obiekty mniejszych operatorów.

Magazyn z obsługą logistyczną

W przypadku mniejszych firm, które chcą się skupić na podstawowym obszarze działalności i nie mają zamiaru inwestować w rozwój własnych centrów dystrybucyjnych, ciekawą opcją będą zapewne magazyny w Lublinie z pełną obsługą logistyczną. Wynajęcie takiego magazynu zwalnia z obowiązku zatrudnienia własnego personelu, inwestowania w system składowania i dystrybucji towarów. Wszelkie tego typu usługi można zlecić firmie zewnętrznej. Wystarczy wynająć w Lublinie magazyn z pełną obsługą logistyczną – przyjmowanie i wydawanie towarów, magazynowanie, pakowanie, wysyłka, niekiedy również obsługa reklamacji i zwrotów. Takich obiektów nie ma wiele, ale można je znaleźć. Pomocą służą wyspecjalizowane firmy doradcze, które znają lokalny rynek magazynowy i ułatwiają załatwienie wszelkich formalności związanych z wynajmem hali.

Lublin to największe miasto na wschód od Warszawy i jednocześnie dobry wybór na lokalizację centrum dystrybucyjnego, które będzie obsługiwało wschodnią część Polski czy rynek ukraiński. Chcąc wynająć magazyn w Lublinie, można zdecydować się na wybór nowoczesnego obiektu, w tym hali z obsługą logistyczną.