inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

typy sylwetki
Lifestyle

Najpopularniejsze typy sylwetki kobiecej

Chyba nie ma przesady w powiedzeniu, że nie ma ciała idealnego. Każda kobieta bez wahania mogłaby określić swoje mankamenty i zalety. Niemniej jednak – da się kobiece ciała wpasować w pewne ramy. Są to typy sylwetki kobiecej. Dzięki określeniu, jakim typem sylwetki się jest, można określić, w jakich ubraniach wygląda się najkorzystniej, a jakich lepiej unikać. Aby zdefiniować rodzaj swojej sylwetki, najlepiej jest dokonać dokładnych pomiarów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jakie są główne typy kobiecej figury i którą z nich Ty posiadasz.

  • Jak zmierzyć swoje ciało?
  • Typy kobiecej figury- jabłko
  • Typy sylwetki kobiecej – gruszka
  • Typy sylwetki kobiecej- figura klepsydry
  • Typy kobiecej figury – typ litery H

Zobacz także: Typ sylwetki męskiej – jak dobrać odpowiedni strój do swojej figury?

Jak zmierzyć swoje ciało?

Są cztery główne typy sylwetki kobiecej. Aby wiedzieć, do której dokładnie zaklasyfikować swoje ciało można wykonać pewne pomiary. Najlepiej zacząć od zmierzenia bioder. W tym celu staje się w lekkim rozkroku i mierzy obwód w najszerszym miejscu przy pomocy miarki krawieckiej. Uzyskany wymiar należy zapisać i przystąpić do pomiaru talii. Pomiaru w tym przypadku dokonuje się w najwęższym miejscu tułowia, tuż pod ostatnim żebrem. Nie wolno wciągać brzucha, a sylwetka powinna pozostać wyprostowana i rozluźniona. Pozostaje pomiar ramion – ręce należy opuścić wzdłuż linii ciała, zgiąć je w łokciach i zmierzyć obwód ramion w najszerszym miejscu.

Powyższe wymiary to podstawa przy określaniu, które typy kobiecej figury są najbliższe Twojej sylwetce. Porównanie ich ze sobą pokazuje proporcje ciała. Pomóc może także odbicie w lustrze – zazwyczaj już na pierwszy rzut oka widać, jakie partie ciała są dominujące i wyróżniają się na tle pozostałych.

Pora teraz omówić najpopularniejsze typy sylwetki kobiecej

typy sylwetki

Typy kobiecej figury- jabłko

Szerokie ramiona, obfity biust, rozbudowany brzuch, brak talii – jednym słowem, figura jabłka. W tym typie sylwetki górne partie ciała są zdecydowanie dominujące. Ten typ figury łatwo można wpisać w koło. Dobierane ubrania powinny podkreślać słabo widoczną talię i podkreślać smukłe nogi. Takie kroje będą doskonale wyglądać na kobietach-jabłkach. Jeśli chodzi o wzory materiałów, świetnie sprawdzą się pionowe paski, cięcia i zaszewki. Fantastycznie prezentować się będą dekolty w typie V oraz paski w talii.

Typy sylwetki kobiecej – gruszka

Jeśli kobiece biodra są znacznie szersze od górnych partii ciała, to mowa tutaj o typie gruszki. Atutem tego typu sylwetki są wyraźnie zarysowane biodra i pupa. W odpowiednich ubraniach gruszka może prezentować się niesamowicie modnie, kobieco i seksownie. Wystarczy spojrzeć na sławne kobiety, które mogą pochwalić się taką sylwetką.

figura klepsydry

Ubrania wymarzone dla gruszek to bluzki z bufiastymi rękawami, ołówkowe spódnica oraz odcinane w pasie dolne części garderoby. Plisowane spódnice również będą genialnie podkreślać walory sylwetki, podobnie jak szerokie spodnie. Lepiej unikać dopasowanych spodni oraz obcisłych bluzek.

Typy sylwetki kobiecej- figura klepsydry

Jest to typ sylwetki, za który większość kobiet dałaby się pokroić. Figura klepsydry od lat owiana jest sławą sylwetki idealnej. W tym typie panują perfekcyjne wręcz proporcje pomiędzy poszczególnymi partiami ciała. Klepsydra może pochwalić się biodrami i ramionami, które mają bardzo podobną szerokość oraz zarysowanym wcięciem w talii.

Kobieta o figurze klepsydry doskonale prezentuje się w strojach podkreślających jej kobiecość – ołówkowych sukienkach i spódnicach, dopasowanych spodniach oraz płaszczach z paskiem w talii. Lepiej unikać jest oversizeowych krojów, które tylko ukryją zalety sylwetki, zamiast podkreślić jej niewątpliwe atuty. Niezależnie od noszonego rozmiaru, sylwetka klepsydry prezentuje się niesamowicie kobieco, pod warunkiem, że nie ukryje jej się pod nadmiarem materiału.

figura klepsydry

Typy kobiecej figury – typ litery H

Jest to typ sylwetki, który jest bardzo drobny i filigranowy. Brakuje tutaj wcięcia w talii, a ramiona i biodra mają podobną szerokość. Bardzo często ten typ sylwetki uznawany jest za nieco chłopięcy, niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wydobyć tak pożądaną kobiecość przy pomocy odpowiednio dobranych ubrań.

Przy wyborze garderoby warto skupić się na optycznym stworzeniu kobiecych krągłości – bioder i ramion. Świetnie w tej roli sprawdzą się wąskie spodnie, rozbudowane żakiety, pagony na ramionach, szerokie swetry orz tiulowe spódnice z dopasowanymi topami.

Podsumowując, typy sylwetki kobiecej są bardzo różne – wszystkie z nich mogą prezentować się kobieco i seksownie. Wystarczy wiedzieć, jak wydobyć na wierzch wszystkie swoje atuty.

FAQ

Jaki jest główny podział na typy sylwetek kobiecych?

Typy kobiecej figury- jabłko, gruszka, figura klepsydry, typ litery H

Jak określić jaki ma sie ty figury?

Czasem wystarczy spojrzeć w lustro, ale można też dokonać dokładnych pomiarów.

Po co znać swój typ sylwetki?

Wiedza ta może pomóc w doborze ubrań, aby ładnie się prezentować.

Jaka sylwetka jest najbardziej pożądna?

Obecnie najmodniejsza jest figura klepsydry.

Sprawdź też: TYPY URODY – CHARAKTERYSTYKA I NAJLEPSZE KOLORY