inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

typy urody
Lifestyle

Typy urody – charakterystyka i najlepsze kolory

Kobiety mogą mieć dość zróżnicowane typy urody. Wśród nich można wymienić wiosnę, lato, jesień, a także zimę. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać się z krótką charakterystyką poszczególnych typów urody oraz ich zastosowań.

Wiosna

Wśród różnych typów kobiecej urody można przede wszystkim wymienić wiosnę. Wiosna ma bardzo delikatną karnację, a jej skóra dość szybko się opala. Dodatkowo kobiety-wiosny bardzo często mają na twarzy piegi. Kolor włosów u wiosny może być dość zróżnicowany. Jednak w tym przypadku dominuje przede wszystkim blond, od jasnych do ciemnych odcieni. Oprócz tego kobieta może mieć również włosy jasnobrązowe, a także włosy w kolorze orzechowym. Oczy kobiety-wiosny również mogą być dość zróżnicowane, jednak najczęściej obejmują one jasne barwy takich kolorów jak niebieski, zielony lub piwny.

typy urody wiosna

Typy urody – kolory wiosny

Do wiosny najlepiej pasują stonowane i delikatne kolory. Wśród nich można między innymi wyróżnić brzoskwiniowy, oliwkowy, a także kremową biel i jasny brąz. Warto wybierać w tym przypadku barwy, które nie będą zbyt intensywne, ponieważ takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej. Do makijażu również kobieta powinna wybierać niezbyt intensywne barwy. Do tworzenia makijażu ust sprawdzą się takie kolory jak pudrowy róż lub brzoskwiniowy. Natomiast cienie do powiek najlepiej wybierać pastelowe, ponieważ będą dobrze komponować się z pozostałymi elementami.

Lato

Kolejnym typem urody bez wątpienia jest lato. Kobiety, które charakteryzują się tym typem urody, mają delikatną i porcelanową cerę. Często ma ona zimny odcień, który określany jest jako szary. Kobiety o tym typie urody najczęściej opalają się na czerwono, jednak na późniejszym etapie skóra zmienia kolor na oliwkowy. Kolor włosów w przypadku kobiety-lata może być dość zróżnicowany. Jednak najczęściej obejmuje on barwę szarą, czyli tak zwaną mysią. Mogą to być również włosy w kolorze blond lub delikatnym brązowym. Oczy kobiety w tym typie cery są przydymione i mogą przybierać dość zróżnicowaną kolorystykę.

typy urody lato

Typy urody – kolory lata

Wśród najbardziej popularnych barw można wymienić jasnoszary, jasnoniebieski, jasnozielony, a także piwny. Do kobiety o tym typie urody pasują różne kolory, jednak nie powinny być one zbyt intensywne. Wśród nich można na przykład wymienić pudrowy róż, mleczny biały lub kawę z mlekiem. W tym przypadku sprawdzi się również dość delikatny makijaż, który nie będzie się w nadmierny sposób rzucał w oczy. Najlepiej będą się prezentować matowe pomadki oraz cienie do powiek w stosowanych barwach.

Jesień

Typy urody to również jesień, którą często się spotyka w przypadku wielu kobiet. Ten typ urody charakteryzuje się dość ciepłym typem cery, jednak jest on bardziej intensywny niż w przypadku wiosny. Karnacja kobiety-jesieni to dość zróżnicowana opcja. Obejmuje odcienie od jasnego i porcelanowego po ciepły i oliwkowy. Dlatego w tym przypadku występuje dość duża różnorodność. Włosy kobiet o tym typie urody najczęściej przyjmują odcienie rudego lub są rude. We włosach mogą również występować rude refleksy, co bardzo korzystnie się prezentuje.

typy urody jesień

Typy urody – kolory jesieni

Kobieta-jesień można mieć dość zróżnicowane kolory oczu. Jednak najczęściej występują ciepłe odcienie, takie jak zielony, brązowy lub piwny. Wśród najbardziej polecanych kolorów można wymienić jesienne barwy. Są to brązy w różnych odcieniach, a także złoto lub ecru. Jednak kobiety powinny unikać różowych barw, które w tym przypadku mogą się prezentować dość niekorzystnie. Makijaż również powinien obejmować ciepłe, jesienne kolory. Wśród nich można przede wszystkim wyróżnić złoto, brąz lub miedź.

Sprawdź też: NAJPOPULARNIEJSZE TYPY SYLWETKI

Zima

Zima to kolejny typ urody, który ma wiele kobiet. Panie o tym typie urody najczęściej charakteryzują się chłodnym odcieniem cery. Jednak karnacja w tym przypadku może być dość zróżnicowana i obejmować zarówno jasną, jak i dość intensywną oliwkową cerę. Włosy kobiety-zimy najczęściej obejmują czerń w różnych odcieniach. Mogą być one jasne oraz ciemne. Oczy kobiety o tym typie cery zazwyczaj są dość intensywne i obejmują takie barwy jak zielony, niebieski lub brązowy.

typy urody zima

Typy urody – kolory zimy

Kobietom zalecane są ciemne kolory, ponieważ takie najkorzystniej się w tym przypadku prezentują. Wśród nich można na przykład wymienić kolor czarny, granatowy, grafitowy, a także brązowy. Kobiecy makijaż w tej sytuacji również powinien być dość ciemny i obejmować takie barwy jak śliwka, błękit, a także czerwień, fiolet i róż. Warto w szczególności podkreślać usta oraz powieki, ponieważ będą się niezwykle korzystnie prezentować oraz zachwycać swoim wyglądem.

Sprawdź także rodzaje twarzy i jej rysów!